Menu Close

10-oji Kauno bienalė

 

Šių metų Kauno bienalėje buvo akcentuojamas vizualaus meno ir garso bei muzikos bendradarbiavimas. Parodų, koncertų ir spektaklių geografija išsiplėtusi nuo muziejinių link viešųjų ir pramoninių miesto erdvių. “Jau beveik du dešimtmečius kuriame tinklą, jungiame daugybę menininkų, kuratorių, idėjų, vietų ir vietos bendruomenės narių. Jungtys ir komunikacija, bendravimas ir bendradarbiavimas yra pagrindiniai Kauno bienalės aspektai. Džiaugiamės, kad 2015-ųjų bienalės turinį, kuriantys kuratoriai, užčiuopė šią giją, tad (su muzika ir garsiai) švęsdami 10-ąją mes ne tik skatiname jungtis, bet ir kvestionuojame komunikacijos formas, patikriname, kas veikia, o kas jau nebe, pasineriame į nesaugumo erdves ir atsiribojame nuo stereotipų”, – idėją pristato didžiausią auditoriją sutraukiančio festivalio meno vadovė Virginija Vitkienė.

Į bienalę buvo išvykstama su aiškiu tikslu ir išankstine vizija, nes šis, kas dvejus metus meno gerbėjussuburiantis tarptautinis renginys, nebuvo naujiena. 2013 metais aplankėme 9-ąją bienalę, kuri, atvykstantiems dabartiniams 6 klasės jauniesiems dailininkams, tuo metu paliko neišdildomą įspūdį. Šįkart vėl buvo tikimasi ne tik pamatyti,pažinti, bet ir pajausti, nes šio renginio ekspozicijos įtraukia – žiūrovas tampa erdvių dalimi, turi galimybę aktyviai jose dalyvauti.

Žavėjo jaunųjų dailininkų atviras ir aktyvus reflektavimas, kūrybiškas ir smalsus priėjimas prie erdvėse pristatomos šiuolaikinių menininkų kūrybos. Yra akivaizdu, kad vaikai greit išifruoja autorių transliuojamas mintis, drąsiai pasiduoda meninėms provokacijoms, nejučia ima improvizuoti.  Nebijo būti savimi, būti stebimi, garsiai dalintis savo įspūdžiais.

Štai kokie mokinių įspūdžiai :”Šis kultūrinis renginys suteikė galimybę meną ne tik pamatyti, bet ir pajausti.Iš pažiūros sunkiai suvokiami kūriniai, labiau įsiginus, suteikia daugiau prasmės, nei gali pagalvoti” ( Danas Germanavičius, 6kl. ).

“Ši išvyka man paliko labai didelį įspūdį.Buvo malonu matyti daug menininkų darbų. Darant išvadą – buvo labai smagu. ” ( Dovilė Bentnoriūtė, 6kl. )

“Buvo nuostabu! Tai buvo turbūt pačios geriausios mano lankytos ekspozicijos, iš kurių pasisėmiau daugybės naujų idėjų. 10-oji Kauno bienalė – kaip mūza, įkvepianti naujai kūrybai. Su nuostabiausia mokytoja, Gitana Evseičikaite, ir dailės klase – mano draugais – čia buvo gera ir smagu. Ačiū.” (Rūta Račaitė, 6kl.)

“Buvo labai smagu ir įdomu. Juk, ne kasdien nuvažiuosi, kur erdvės yra perpildytos koncepsijos, kur randi kabančių stalų, tetrališkų prožektorių, nepabuvosi nebeveikiančiame fabrike, kuris atlieka galerijos funkciją… Iš 10 -osios Kauno bienalės prasivežiau tik geras emocijas, tikrai buvo smagu. (Austėja Milašauskytė, 6kl.)

“Šis kultūrinis renginys suteikė galimybę meną ne tik pamatyti, bet ir pajausti. Ši išvyka tikrai pavykusi. Labai didžiulį įspūdį paliko bienalėje pristatomos instaliacijos, skulptūros, medijos. Pamačiau aukšto lygio meno, kurio mažame mieste ne dažnai gali išvysti.” (Julija Bentnoriutė, 6kl.)

Skip to content