Menu Close

100 knygų vaikams ir Lietuvai

Saulėtą ir labai šiltą gegužės 8 d. popietę Raseinių meno mokykloje vyko renginys „100 knygų vaikams ir Lietuvai“. Renginio pradžioje visus pasveikino bibliotekininkė Dalia Margevičienė su spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena ir pakvietė teatro klasės mokinius suvaidinti etiudą ir perskaityti ištrauką iš Juozo Erlicko knygos „Viršūnės ir kelnės“ 

Po lyrinės dalies vyko knygų loterija, kurioje dalyvauti panoro ir mokiniai, ir mokytojai. O laimėjimai buvo ypač vertingi – naujos vaikų literatūros knygos.

Pagrindinis renginio tikslas buvo supažindinti su knygomis, kurios pateko į katalogo „100 knygų vaikams ir Lietuvai“ sąrašą.

Kartu su Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikyte meno mokyklos bibliotekininkė Dalia Margevičienė parengė mokyklos salėje knygų parodą. Joje eksponavo daugiau nei 50 knygų, įrašytų į katalogo sąrašą. 100 reikšmingiausių vaikų knygų sąrašo viršuje – S. Nėris, S. Geda, Maironis. Žvilgtelėjus į sąrašą akivaizdu, kad ne veltui Lietuva vadinama lyrikų kraštu. Pirmajame sąrašo dešimtuke matome poemas ir eiliuotas pasakas, o pirmose vietose – S. Nėries „Eglė Žalčių karalienė“, S. Gedos „Baltoji varnelė“ ir Maironio „Jūratė ir Kastytis“. Iš viso eiliuotų knygų į šimtuką pateko net 30. Likusios dvi knygos pirmajame dešimtuke yra pasakos. Toliau sąraše netrūksta realistinės prozos, liaudies pasakų ir smulkiosios tautosakos rinkinių, yra po vieną paveikslėlių ir pažintinę knygą.

Net 65 sąrašo knygos yra išleistos sovietmečiu – tai lietuvių vaikų literatūros klasika, sukurta E. Mieželaičio, R. Skučaitės, K. Sajos ir kitų. 14 knygų išleistos jau XXI a., likusios – XIX a. pabaigos, ikikarinės, tarpukario bei paskutiniojo XX a. dešimtmečio knygos.

Seniausia sąrašo knyga – M. Valančiaus „Vaikų knygelė“ (1868). O naujausios šimtuke atsidūrusios knygos – A. Cicėnaitės „Niujorko respublika“ (2015) ir Rebekos Unos „Atjunk“ (2015).

Visi susirinkusieji su dideliu susidomėjimu klausėsi bibliotekininkės Jolantos pasakojimo apie knygas. Mokiniai susipažino su knygomis, mokytojai iš naujo prisiminė ir įvertino knygas, kurios ugdė ir ugdo, jaunas asmenybes. Tikiuosi – tai įkvėpė jaunuosius Meno mokyklos menininkus, aktorius ir muzikantus kūrybai ir knygų skaitymui, nes po renginio neskubėjo išsiskirstyti.

Dėkoju Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėjai Jolantai Gudeikytei už bendradarbiavimą ir visiems dalyvavusiems už dėmesingą klausymą ir buvimą kartu knygų pasaulyje.

 

Dalia Margevičienė, bibliotekininkė

          

Skip to content