Menu Close

Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatas 2021

Birželio 26-27 dienomis Šiaulių arenoje nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro varžėsi stipriausios Lietuvos sportinių šokių atlikėjų poros. Šių metų čempionate be tradiciškai  didžiujų Lietuvos miestų šokėjų matėsi ir mažesnių miestelių atstovų. Čempionato dalyviai varžėsi penkiose amžiaus bei keturiose meistriškumo grupėse. Šokėjų meistriškumą vertino užsienio bei Lietuvos arbitrai. Po rytinių  atrankos turų stipriausios aukščiausios klasės dvylika porų varžėsi vakarinėje dalyje vykusiose pusfinalio ir finalinėse varžybose kur buvo išaiškinti 2021 metų Lietuvos čempionai bei prizininkai galėsiantys atstovauti Lietuvą Europos ir pasaulio čempionatuose.

Jaunimo grupėje sėkmė lydėjo Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus moksleivius Domantą Mūrą ir Ievą Matulevičiūtę. Pirmąją čempionato dieną klasikinių šokių varžybose kuriose dalyvavo 26 aukščiausios klasės poros, įveikę tris atrankos turus šokėjai pateko į finalą ir užėmė šeštąją vietą. Tai suteikia teisę iki kitų metų čempionato skaitytis Lietuvos sportinių šokių federacijos rinktinės nariais.

Antrąją varžybų dieną ne mažiau atkaklesnė kova vyko tarp jaunimo Lotynų Amerikos šokių atlikėjų. Domantas su Ieva tarp 26 porų šoko pusfinalyje ir užėmė septintąją vietą. Šį kartą fortūna nusisuko nuo šokėjų, nuo finalo juos skyrė tik vienas taškas. Tai yra pakankamai aukštas Domanto ir Ievos pasiekimas, įvertinus stiprias Lietuvos šokėjų pozicijas pasaulyje.

Liudmila Bankauskienė, šokio mokytoja

Skip to content