Menu Close

Atskrenda Aukso paukštė

Kaip ir kiekvieną pavasarį, pagerbti geriausių mėgėjų meno kolektyvų gimtinėn atskrenda Aukso paukštė – šia nominacija Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įvertina geriausius metų kolektyvus ir jų vadovus už reikšmingą ir aktyvią meninę veiklą, už naujas programas, laimėtas prizines vietas „Kai prasmingai puoselėjamos gimtojo krašto kultūros tradicijos ir mėgėjų meno kolektyvų bei etninės kultūros pastangos, o garsas apie tai pasklinda po šalį (ir ne tik), tada atskrenda Aukso paukštė.
Šis žymuo, nominacijos laureato įvardijimas, įpareigoja padėti šalies visuomenei atsirinkti kultūros vertybes, priminti, koks prasmingas gali būti žmogaus laisvalaikis ir kokių atsidavusių, gabių esama dainų, šokių, muzikos mokytojų, etninės kultūros paveldo saugotojų“, – sakė komisijos narė, Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė.
Geriausiu jaunimo (moksleivių) teatru ir vadovėmis pripažintos – Raseinių meno mokyklos mokomasis teatras „Svajoklis“ Albina Damašauskienė bei Akvilė Damašauskaitė.
Tai pirmoji Aukso paukštė Raseinių rajone, kuria apdovanojamas jaunimo meninis kolektyvas.
Šiuo apdovanojimu iki šiol galėjo didžiuotis tik Kultūros centro kapela “Dubysa” (vad. G. Grigalis)
Aukso paukštės apdovanojimo šventė “Svajoklio” teatrui įvyks Raseinių kultūros centre balandžio 22d., kurią valandą – pranešime vėliau.

 

Nuotraukose- teatro vadovė Albina Damašauskienė ir 2015 metų  geriausio Lietuvoje jaunimo spektaklio “Kova” režisierė Akvilė Damašauskaitė.

a2

Scenos iš spektaklio “Kova” (pagal R. Bacho alegorinę apysaką “Džonatanas Livingstonas Žuvėdra”)

Spektaklis KOVA rez. Akvilė Damašauskaitė

Skip to content