Menu Close

Dailės klasės edukacinis užsiėmimas – pamoka su aktore Nijole Mirončikaite – Timinskiene

2023 m. rugsėjo 13 d. Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus dailės klasės mokinės kartu su mokytoja Lijana Raginskiene lankėsi svečiuose pas žinomą Lietuvos dramos teatro aktorę ir režisierę Nijolę Mirončikaitę – Timinskienę. Aktorė pvaišino savo gaminta obuoliene, pasidalino prisiminimais ir nuotraukomis iš teatro spektaklių, papasakojo apie teatrą ir savo vyro, dailininko Vytauto Vincento Timinsko (1943 – 2013) kūrybą, parodė tapytus paveikslus. Mėgstamiausi kūrybos motyvai – peizažai, portretai. Dailininkas atliko remonto ir restauravimo darbus Vidsodžio, Vaiguvos, Kavarsko, Lyduokių, Šimkaičių miestelių, Šiaulių miesto Šv. Povilo ir Petro bei Šv. Jurgio bažnyčiose. Taip pat dirbo Latvijoje – Janapolės Šv. Alberto, Rygos Šv. Jokūbo, Daugpilio bažnyčiose. Paskutinis darbas – Šaukėnų Švč. Trejybės bažnyčios (Kelmės r.) vidaus dekoravimo darbai. 2014 m. dailininko žmona, aktorė ir režisierė Nijolė Mirončikaitė – Timinskienė, bendradarbiaujant su Šiaulių televizija, sukūrė dokumentinį filmą „Sakralinis menas“ apie V. V. Timinsko atliktus darbus Šaukėnų Švč. Trejybės bažnyčioje. Pirmoji personalinė V. V. Timinsko darbų paroda „Prisiminimas – be liūdesio gaidų…“ surengta šeimos iniciatyva.

 

 

Skip to content