Menu Close

Dailės klasės mokiniai – knygos iliustratoriai

Raseinių meno mokyklos dailės mokiniai (mokytoja Gina Kozikienė) dalyvavo projekte iliustruodami patarlių knygą lietuvių ir ukrainiečių kalbomis „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ („Вік живи – вік учись“). Patarles piešė ir lietuviai, ir ukrainiečiai. Siuntėme 10 darbų, atliktų pagal pateiktą patarlių sąrašą. Iš 10 siųstų darbų 8 buvo išspausdinti knygoje.
Mokiniai, kurių darbai buvo atrinkti, dovanų gavo po knygą su savo piešiniu: Vėja Germanavičiūtė (16 m.) – „Kryžius rankoje, o velnias širdy“, Paulina Aleksaitė (13 m.) – „Obuolys nuo obels netoli rieda“, Augustė Savickaitė (12 m.) – „Kryžius rankoje, o velnias širdy“, Eisra Juškaitė (14 m.) – „Pro vieną ausį įėjo, pro kitą išėjo“, Elena Baltrušaitytė (16 m.) – „Kol gyveni, tol ir mokaisi“, Hubertas Pluščauskas (8 m.) – „Kito akyje ir krislą mato, o savo – nė rąsto“, Marija Kunickaitė (14 m.) – „Senas draugas geriau negu du nauji“, Rusnė Maciulevičiūtė (13 m.) – „Nesušlapęs žuvų nesugausi“.
Patarles taip pat iliustravo Augustė Radavičiūtė (10 m.) – „Piktas medis negal gero vaisiaus atnešti“ ir Kajus Vičas (13 m.) – „Lašas po lašo ir akmenį pratašo“.
Mokiniams tai puikus darbo įamžinimas ir patirtis pažįstant kitos šalies tautosaką. Patarlių knygos „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ kaip dovana įteiktos Raseinių meno mokyklos bibliotekai ir dailės mokytojai.
Skip to content