Menu Close

Dailės klasės mokiniai kuria ir laimi

Meno mokykloje šiais mokslo metais suformuota pirma dailės klasė (mokytoja Gina Kozikienė). Vaikų amžius nuo 7 iki 14 metų. Į užsiėmimus susirinkę mokiniai kuria noriai, jiems viskas nauja ir įdomu, todėl nesunku vaikus paskatinti dalyvauti įvairiuose konkursuose.
Vasario mėnesį pirmos dailės klasės mokiniai ėmėsi iniciatyvos ir pamokoje kūrė statulėlę, skirtą Šv. Kazimiero dienai paminėti. Skulptūros pamokose mokiniai dažnai naudoja netradicines priemones. Gal tai ir lėmė, kad iš indų plovimo kempinėlių pagamintos statulėlės autorius tapo prizininku.
Pirmos dailės klasės mokinys Jonas Tamašauskis (8 m.), sukūręs statutėlę iš kempinėlių, dalyvavo Kaziuko mugėje Vilniuje ir buvo apdovanotas specialiuoju prizu.
Meno mokyklos mokiniai taip pat dalyvavo II respublikiniame moksleivių ekslibrio konkurse „Keturios mūzos“, skirtame Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos 55 m. sukakčiai paminėti. Jame pirmos dailės klasės mokinė Elena Baltrušaitytė (13 m.) savo amžiaus grupėje užėmė 2 vietą.
Mokiniai dažnai skatinami kurti gilinantis į visuomenės problemas ir aktualijas. 2020 m. paskelbti Augalų sveikatos metais, todėl pirmos ir ketvirtos dailės klasės mokiniai piešė tema „Augalų kenkėjai nesnaudžia“. Džiugu, kad vaikų piešiniai pateko į Lietuvos augalų apsaugos asociacijos išleistą leidinį. Leidinukus atminčiai gavo kiekvienas piešinio autorius.
Mokiniams kurti smagu, ypač kai juos įvertina, nes tai teikia daugiau pasitikėjimo ir skatina saviraišką.
 
Gina Kozikienė, dailės mokytoja
Skip to content