Menu Close

Edukacinė išvyka pas keramikę

Baigiantis mokslo metams Raseinių meno mokyklos dailės pirmos klasės mokiniai ir mokytoja Gina Kozikienė vyko į Gruzdžių miestelį Šiaulių rajone pas žymią šalies keramikę Reginą Mataitienę. Moteris savo darbais žinoma ne tik Lietuvoje, jikviečiama dalyvauti parodose visame pasaulyje. Pirmiausia R. Mataitienė parodė savo molio dirbtuvėles, kuriose begalės įvairiausių lipdytų, žiestų darbų, pademonstravo, kaip molio gabalas rankose vos per keletą minučių virsta šedevru. Menininkė papasakojo apie molio lipdymą, žiedimą, degimą, poliravimą. Paaiškino, kad juodoji keramika nuo įprastos skiriasi tik degimo technologija, tačiau Lietuvoje ji labai reta. Vėliau pamokino mokinius nulipdyti pasagėlę, angelėlį, sraigę, dubenėlį sau ar savo mamai artėjančios Mamos dienos proga. Vaikai nekantraudami atsirėžė po gabalėlį molio ir ėmė darbuotis. Net mažiausieji lipdė vieną kūrinį po kito, vis klausdami, ar gali paimti dar truputį molio ir dar. Taip kiekvienas po edukacinio užsiėmimo turėjo po tris ar keturis darbelius. Jaunieji menininkai išmoko lipdyti iš molio, mėgino raižyti, piešti ar kitaip dekoruoti dirbinius. Dabar, kai įgauta žinių iš tikriausios meistrės, galima bus įsigyti šios medžiagos ir tobulinti įgūdžius jau savo dailės klasėje.

Atsisveikinę su keramike patraukėme į Raimondo Neverdausko alpakų ūkį Dargaičiuose, esantį vos už 5 kilometrų nuo R. Mataitienės dirbtuvėlių. Prižiūrėtoja papasakojo apie alpakas, įleido vaikus į aptvarus, kur kartu ganosi dekoratyviniai ožiukai, lamos. Be 60 alpakų šiame ūkyje apžiūrėjome du kupranugarius, asiliukus, žirgą Bloką, daug triušių ir šinšilų.

Išvykoje dailės klasės mokiniai pasisėmė naujų įdėjų kūrybai. Na, o per mokslo metus jau sukurtų darbelių ir piešinių apžiūrėti vaikučiai kviečia į savo parodą, kuri bus atidaryta gegužės 26 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, 2 aukšte.

Gina Kozikienė, dailės mokytoja

     

Skip to content