Menu Close

Dailės studija „DaiLink“

Kas gali vaikus išgelbėti nuo blogos nuotaikos, kada, atrodo, gyveni vien tik artėjančiomis vasaros atostogomis, o tradicinės išvykos į parodas pradeda kelti nuobodulį? Išeitis yra. Animacija!

Moksliškai animacija yra apibūdinama kaip spartus kintančių dvimačių ar trimačių iliustracijos ar modelių vaizdo epizodų rodymas, sukuriant judėjimo iliuziją. Tai optinė judėjimo apgaulė, sukuriama dėl vaizdo užsitęsimo. Ji gali būti kuriama ir vaizduojama daugybe metodų.

NVŠ „Ankstyvosios dailės studijos „DaiLink“ (vadovė G. Evseičikaitė-Saurazienė)  mažieji dailininkai 2016 m gegužės 3 dieną turėjo galimybę pasijusti ne tik animacinių filmų žiūrovais (kaip įprasta), bet ir… kūrėjais! Po filmo peržiūros, kurios metu vaikai susipažino su animacijos atsiradimo istorija (pasirodo, jog pačius primityviausius animacijos pagrindus padėjo pirmykštis menas), animacijos rūšimis, grupelėse kūrė ir įgyvendino savus scenarijus. Dirbtuvių tikslas: naudojant primityvius lipdinius iš plastilino ir iškarpų animacijos techniką, sukurti trumpą kelių sekundžių stop-motion filmuką, kuriame atsispindėtų vienas iš dvylikos animacijos principų. Animacinio filmuko tema – Mamos diena.

Kūrybinis procesas vyko sklandžiai ir labai labai smagiai. Vaikai lipdė, piešė, karpė, diskutavo, ginčijosi… Ir svarbiausa – pavyko!

Animaciją kūrė ir savo mamoms linkėjimus siunčia: dvi Urtės, Saulė, Eisra, Nojus, Jorūnė, Kamilė, Luknė, Martynas, dvi Augustės, Gintarė, Rugilė, Austėja, Eva, Eivė, Dominyka ir Leonas.

g1   g2  g1  g2  g3  g6

 

 

Skip to content