Menu Close

Dailiokų instaliacija-akcija

Raseinių meno mokyklos 3 dailės klasės mokiniai neabejingi Vasario 16-osios dienos minėjimui, todėl mielai sutiko dalyvauti akcijoje „Žinutė Lietuvai“. 

Jau  likus savaitei, prieš Lietuvos šventės minėjimą, mokiniai klasėje diskutavo apie Vasario 16-ąją dieną, piešė mūsų šalies simboliką, renginiui pasiruošė vaizduojamosios medžiagos.

Vasario 16-ąją dieną dalis mokinių keliavo į įvairias erdves, kad paminėtų Lietuvos nepriklausomybės atgavimo, dalis išvyko pasigrožėti į didesniuosius miestus, kita dalis mokinių susirinko prie Raseinių meno mokyklos vykdyti akcijos „Žinutė Lietuvai“. Vaikai kalbino praeivius, siūlė parašyti trumpą žinutę ar linkėjimą mūsų Tėvynei ant molberto, žinoma, pasipuošę Lietuvos simbolika. Praeivių pasitaikė įvairių: dauguma vaikščiojo neskubėdami ir mielai bendravo su mokiniais, vienas vyriškis skubėjo į kitą renginį ir buvo jau pasipuošęs specialiai šiai šventei, deja, pasitaikė ir ne itin palankiai nusiteikusių praeivių, kurie visiškai nebendravo su mokiniais, taip liūdindami akcijos dalyvius.

Dalyvavusiems drąsiausiems praeiviams mokiniai, atsidėkodami už dalyvavimą, kūno dažais piešė vėliavėles ant veido, kitiems ant rankos.

Ši akcija – tai neįprastas būdas dar kartą mokiniams papasakoti apie Lietuvai svarbias datas, lengvesnis kelias  mokinių pilietiškumą ugdyti. Dailiokai įgavo naujos patirties bendraudami su praeiviais, jiems buvo įdomi meninė veikla neįprastoje erdvėje.

Raseinių meno mokyklos dailės klasės mokiniai visada yra atviri naujoms dailės raiškos formoms, paskatinti noriai imasi iniciatyvos ir dalyvauja renginiuose, klasėje dirba noriai, teikdami savo idėjas.

Noriu padėkoti uoliausiems dailės klasės mokiniams, vykdžiusiems akciją, t. y. Augustei Jociūtei, Urtei Volfaitei, Eisrai Juškaitei ir Martynui Baniui.

              Gina Kozikienė, dailės mokytoja

       

Skip to content