Menu Close

Edukacinė išvyka į Šimtmečio Užgavėnes Rumšiškėse

Vasario 10 d. aplankėme Rumšiškes, Lietuvos liaudies buities muziejų, kur vyko Šimtmečio Užgavėnės. Suvažiavo dalyviai iš visos Lietuva. Tarp jų ir mes, Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus akordeonistai su  mokytoja Danute Nedzinskiene ir tėveliais.

Vykome sužinoti kuo daugiau apie lietuvių liaudies papročius, tradicijas ir gyvai pasiklausyti liaudiškų kapelų, kurių šventėje dalyvavo net 23. Linksmybių buvo daug. Šokome su persirengėliais sodybose, dainavome kartu su  ansambliais, dalyvavome įvairiuose rungtyse ir laimėjome įvairius prizus. Teko ir pjūklu pjauti ir puodynes daužyti, ir ant pagalio joti, ir su Lašininiu susikauti. Ne tik dainavome, šokome ar rungėmės, bet ir muziejaus kaukių dirbtuvėlėse turėjome galimybę pasigaminti nuostabias kaukes. Užsukome ir į kaukių parodą.

Užgavėnių paprotys – sotus valgymas, kuris nulemia mūsų visų gerą, sveiką ir sočią ateitį, todėl noriai ragavome tradicinio Užgavėnių patiekalo šiupinio, įvairių rūšių ir net  trispalvių  blynų. Aplankę visų  Lietuvos regionų sodybas, linksmai praleidę laiką, išvykome namo, dalindamiesi įspūdžiais apie gražiąją Morę,  įdomias kaukes, įspūdingus Užgavėnių persirengėlius.

Gabija Kaupaitytė, akordeono 6 kl. mokinė

 

Skip to content