Menu Close

„Gradus ad Parnassum” laureatas

Sveikiname tarptautinio konkurso laureatą Domantą Pranckūną!

Š. m. birželio 11 d. VI Tarptautiniame konkurse „Gradus ad Parnassum” savo jėgas išbandė Meno mokyklos 8 kl. mokinys Domantas Pranckūnas (mokyt. ekspertė dr. Jūratė Daugėlienė). D amžiaus fortepijono grupėje jaunasis pianistas iškovojo laureato vardą (III vieta), buvo apdovanotas diplomu ir prizu.

Renginio organizatoriai – Kauno rajono savivaldybė ir Kauno r. Garliavos meno mokykla, partneriai – Kauno filharmonija, VDU Muzikos akademija, Juozo Gruodžio konservatorija. Konkurse susitiko 214 talentingiausių bendraamžių iš Azerbaidžano, Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Moldavijos. Dalyviai buvo suskirstyti į fortepijono, akordeono, pučiamųjų, styginių instrumentų, lietuvių ir užsienio liaudies instrumentų kategorijas.

Domantui teko varžytis su Estijos Talino aukštosios muzikos mokyklos, Rusijos Kaliningrado S. Rachmaninovo muzikos koledžo, Azerbaidžano Baku G. Šarajevo muzikos mokyklos Nr. 35, Rusijos Kaliningrado ETA Hoffmann, Lenkijos Suvalkų muzikos mokyklų, Lietuvos M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Klaipėdos J. Karoso, E. Balsio, Kauno M. Petrausko muzikos mokyklų, J. Naujalio muzikos gimnazijos jaunaisiais pianistais.

Kopdamas į didžiąją sceną Domantas tapo daugkartiniu respublikinių jaunųjų pianistų konkursų laureatu, diplomantu, XIX Balio Dvariono nacionalinio pianistų ir stygininkų konkurso (2016) diplomantu. O laimėjimas prestižiniame Tarptautiniame konkursas „Gradus ad Parnassum” įrodė, jog mokinys yra tarp gabiausių ne tik Lietuvos, bet ir tarp užsienio jaunųjų pianistų.

Talentingam jaunuoliui šiais metais buvo įteiktas Raseinių rajono savivaldybės apdovanojimas „Auksinis lūšiukas“ už Raseinių krašto garsinimą meno srityje.

    dr. Jūratė Daugėlienė, mokytoja ekspertė

domantas_pranckunas_laureatas  domantas2  3 domantas  Domanto diplomas is Gradus ad Parnassum (2)  1_statulele    filharmonijoje  

Skip to content