Helovinas

Helovinas – stilizuoti ir mistiniai kostiumai, grimai leidžiantys įsikūnyti į kažką neįprasto ir fantastiško bei kūrybingai dekoruota aplinka, nukelianti visus bent vienam vakarui ten kur viskas kitaip nei įprasta.

„Miškas… Tamsus, šaltas, bauginantis rudens vakaras… Artėja naktis… Stūgauja vėjas, priversdamas nevaldomai siūbuoti visus medžius. Keisti garsai, nerimstantys gyvūnai. Šiurpi, mistiška vieta, kurioje pradeda atgimti, tai kas – neatgimsta, judėti, tai kas – nejuda…“. Šiais žodžiais, spalio 23 dieną Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo koncertų salėje, prasidėjo „Bohemiškas Helovino Šou“. Šio renginio organizatoriai 5 dailės klasės mokiniai ir mokytoja Kristina Grockytė. Renginį vedė „Mistinė juokdarė“ (P.Bilvinaitė) ir „Raudonoji nuotaka“ (V. Plisaitė). Keistosios renginio vedėjos visą vakarą demonstravo savo kurtus kostiumus, pristatinėjo kitus renginio dalyvius, kvietė žiūrovus dalyvauti žaidimuose, įminti mįsles, o už jų pastangas įteikė simbolines dovanėles.

Skambant ritmingai ir šiek tiek šiurpinančiai muzikai renginio dalyviai demonstravo savo sukurtus kostiumus ir grimą. Kostiumai buvo sukurti panaudojant tiek tradicines medžiagas (viela, tekstilinės medžiagos, sagos ir kt.), tiek netradicines (agroplėvelė, šiukšlių ir drobiniai maišai, gipsinis bintas ir kt.). Kiekvienam kostiumui buvo kurtas grimas, ieškomi įvairūs variantai. Kad šou nebūtų nuobodus, demonstruojamiems kostiumams buvo suteikti pavadinimai ir sukurtas prisistatymas

Kostiumus demonstravo lėlė „Anabelė“ (L.Gedgaudaitė), kuri iš pragaro įžengė į mirtingųjų pasaulį ir jame užsibuvo, „Laumė“ (S.Survilaitė), kuri nuolatos klaidžioja rugių laukais kartu su paukščių sielomis ir daugybė kitų dalyvių: „Jokeris“ (D.Kazlauskaitė), „Džiunglių raganaitė (O.Jociūtė), „Linksmuolė pragaro fėja“(M. Stanevičiūtė), „Kunigas zombis“ (D.Jakštas), „Zombytė Ela“ (U.Bilvinaitė), „Vampė“ (U.Šalvaitytė), „Likimo nuskriaustoji“(L.Jakštaitė).

Sveikinimo žodį tarė Raseinių meno mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Ariogalos filiale Danutė Nedzinskienė. Ji džiaugėsi jaunųjų dailininkų kūrybingumu, įdomiai pristatyta renginio idėja ir palinkėjo neišblėstančios kūrybos. Įdomiu renginiu džiaugėsi ir mokinių tėvai, kurie padėkos žodžius išsakė ne tik po renginio, bet ir praėjus kelioms dienoms.