Menu Close

Įspūdingiausios festivalio akimirkos

Kovo 18 dieną Raseinių meno mokyklos Ariogalos filiale vyko antrasis respublikinis meno, muzikos mokyklų bei jų filialų jaunųjų atlikėjų kamerinio muzikavimo festivalis „Vaivorykštės juosta – 2016“.

Šio festivalio užuomazga laikoma mainų koncertų – susitikimų tarp dviejų meno mokyklų – Garliavos meno mokyklos Babtų  ir Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialų – pradžia.

Renginį organizavo Raseinių meno mokykla ir Ariogalos filialas. Festivalio tikslas – ugdyti savarankišką, kūrybingą asmenybę, skatinti mokinių  muzikavimą bei pedagogų bendradarbiavimą.

Organizacinė mokytojų grupė: Džiuljeta Banienė ( koordinatorė), Arūnas Krištapavičius, Danguolė Raškevičienė ir Kristina Grockytė džiaugėsi pavykusiu renginiu, tapusiu masine muzikuojančių jaunųjų atlikėjų švente. Šiame renginyje dalyvavo septyniasdešimt penki talentingi atlikėjai (pianistai, akordeonininkai, pūtikai, smuikininkai, kanklininkės, dainininkai) bei jų septyniolika mokytojų, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų bei miestelių: Kauno, Raseinių, Raudondvario, Šiluvos, Viduklės, Ariogalos.

Mokinius festivaliui parengė mokytojai: Alma Pliurienė, Eglė Tiškienė (Garliavos meno mokyklos Raudondvario filialas), Lina Jančiuvienė, Jovita Tarvidienė, Vilhelmina Gerulaitė (Kauno Miko Petrausko muzikos mokykla), Jolita Oržekauskaitė (Raseinių meno mokyklos Šiluvos filialas), Vidmantas Kveselis (Raseinių meno mokyklos Viduklės filialas), Eligija Dobilaitienė, Gintarė Gudaitienė, Alfonsas Rukas, Vaidas Dabžanskis (Raseinių meno mokykla), Alina Skirmantaitė, Danguolė Gudžiuvienė, Danutė Nedzinskienė, Arūnas Krištapavičius, Danguolė Raškevičienė, Džiuljeta Banienė (Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialas).

Renginį vedė vyresnioji mokytoja Alina Skirmantaitė ir fortepijono 4 klasės mokinė Gabija Veličkaitė. Jos nuoširdžiai pasveikino atvykusius svečius, klausytojus, mokinių tėvelius, padėkojo festivalio rėmėjai Raseinių meno mokyklai ir  direktorei Albinai Damašauskienei.

Sveikinimo žodį tarė Raseinių rajono mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Jolita Oržekauskaitė. Ji  palinkėjo jauniesiems atlikėjams gražaus muzikavimo, sėkmės, puikios nuotaikos.

Renginio pradžioje nuskambėjusio valso (muzika N. Čaikino), kurį atliko Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo akordeonistų instrumentinis ansamblis (vyr. mokytoja D. Nedzinskienė), garsai dovanojo festivalio dalyviams puikią nuotaiką. Festivalyje skambėjusi kompozitorių (R. Lovland, S. Džoplino, S. Forester, K. Jenkins, A. Veršiūren, V.A. Mocarto, R. Rodžerso, B. Carlton, A. Diabelli, A. Petrovo, A. Vivaldi, J. Garland, M. AmmerA. L. Webber, J. Kuiezek, D. Alexander, A. Mikulskio ir kt.) muzika stebino ir džiugino klausytojus jaunųjų atlikėjų puikiu kameriniu muzikavimu, išraiškingu interpretavimu. Koncertavo įvairios sudėties ansambliai: trys fortepijoniniai, trys kameriniai, trys vokaliniai, dvylika instrumentinių (kanklių, pučiamųjų, akordeonininkų, mišrių).

Koncerto pabaigoje muzikinius kūrinius atliko Raseinių meno mokyklos pučiamųjų instrumentiniai ansambliai: varinių pučiamųjų (mokytojas V. Dabžanskis) ir saksofonininkų kvintetas (mokytojas A. Rukas).

Visi respublikinio renginio dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti Raseinių meno mokyklos padėkos raštais. Svečiai po koncerto turėjo galimybę susipažinti, šiltai pabendrauti, o mokytojai dalinosi gerąja savo darbo patirtimi. Raseinių meno mokyklos smuikininkai puikiai leido laiką edukacinio užsiėmimo metu „Stilizuoti paukšteliai“, kurį vedė mokytoja Kristina Grockytė.

Festivalis baigėsi. Organizatoriai tiki, kad kiekvienas, atvykęs į šventę, išsivežė puikią nuotaiką,  skambėjusių kūrinių melodijas ir svajonę –  kitais metais vėl atvykti į  festivalį.

 

Džiuljeta Banienė, Ariogalos filialo vyresnioji mokytoja

F1 F2 F3 F4 F5 F6 F9 F10 F13FF Akordeonininkų ansamblis ir mokytoja D. Nedzinskienė (1) E. Kandratavičiūtė su mokytoja D. Gudžiuviene A. Vaitkutė ir mokytoja A. Skirmantaitė

 

 

Skip to content