Menu Close

Įspūdžiai iš Dainų šventės

Š. m. liepos 4-9 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos moksleivių Dainų šventės renginiai. Kartu su kitais Meno mokyklos kolektyvais šventėje dalyvavo jaunučių choras „Vivat Cantus“, vadovaujamas mokytojos ekspertės dr. Jūratės Daugėlienės.

Liepos šeštą, Valstybės ir karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, jaunieji „Vivat Cantus“ choristai pasirodė Dainų dienoje „Tu mums – viena“ su tūkstančiais Lietuvos moksleivių

(žr. http://www.delfi.lt/veidai/kultura/dainu-sventes-koncerte-vingio-parke-aidejo-repo-roko-popso-hip-hopo-ir-lietuvisko-folkloro-dainos.d?id=71743070#!dgs=dgslt-223052:6844046 ).

21 val. viso pasaulio lietuviai sugiedojo himną, Vinco Kudirkos „Tautinę giesmę“.

Gyvenome Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje. Po repeticijų aplankėme gražiausias senamiesčio vietas: istorinius Aušros Vartus, Rotušės, Prezidento rūmų aikštes, Šv. Jonų bažnyčią, pasižvalgėme po Vilniaus universiteto kiemelius, istorines universiteto rūmų sales. Šventės dieną užkopėme į Gedimino pilies kalną, grožėjomės Vilniaus panorama, aplankėme Katedrą. Autentiškai atkurtoje XIX a. Bernardinų sodo aplinkoje klausėmės pučiamųjų orkestrų. Choro lydinti mokytoja Sigita Grubliauskaitė nuotraukose užfiksavo daug nepamirštamų akimirkų.

Pasiruošimas šventei truko visus metus.Tai – nuolatinis sistemingas darbas, ilgos repeticijų valandos, tobulo skambesio siekimas, susikaupimas, dėmesys, komandinis darbas, dalyvavimas atrankoje ir kt. Triūsas buvo įvertintas – kolektyvui suteikta pirma aukščiausia meninio pajėgumo kategorija. O šventė buvo įspūdinga, dainos skambėjo darniai, choristų akys spindėjo džiaugsmu.

 

Jūratė Daugėlienė

Choro „Vivat Cantus“vadovė

13 11 14 8 9 tituline choras_vivat+cantus j.j.  j.j.2

Skip to content