Menu Close

Išvyka į IV respublikinį akordeono muzikos festivalį

Ketvirtus metus iš eilės atvykti į Birštoną pasiklausyti spalvingos akordeono muzikos pakvietė Birštono akordeono muzikos festivalio sumanytojas, akordeonininkas Algimantas Jazbutis. Šiemetiniame festivalyje  Lietuvos akordeono grandų meistriškai atliekamos melodijos buvo paįvairintos vokalinėmis variacijomis bei skirtingų instrumentų sąskambiais.

Mes, visa Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus akordeono klasė, į Birštoną išvykome anksčiau, nes Birštono kurorto muziejuje laukė puiki gidė Irma, kuri visa valandą mus vedžiojo Birštono istorijos keliais.

O jau šeštadienio popietė – tobulas laikas pasiklausyti dviejų instrumentalistų virtuozų – akordeonininko Andriaus Balachovičiaus ir saksofonininko Vytauto Labučio. V. Labutis, savo muzikinį kelią pradėjęs grodamas akordeonu, vėliau išgarsėjo kaip saksofonininkas, multiinstrumentalistas, savo kūryboje taikantis, originalią džiazo, klasikinės, eksperimentinės ir alternatyviosios muzikos patirtį.

Labutis kuria muziką scenoje čia ir dabar. Andriaus Balachovičiaus  atliekamoje muzikoje  tradicinis džiazas pynėsi su pramogine akordeono varjetė stilistika.  Didelis malonumas buvo stebėti ir klausyti šitų dviejų profesionalų, tiesiog, žaidimą savo instrumentais.

Vakariniame koncerte klausėmės Rasos Serros su grupe (gitaristas Vykintas Jasaitis, kontrabosininkas Antanas Balsys ir tris kartus apdovanotas LR Prezidentės padėkos raštais akordeonininkas Vadimas Karnickis). Girdėjome Accoustic Retro  programą, kuri, kaip sakė atlikėja, skirta kiekvienam įsimylėjusiam romantiškąjį  Paryžių.

Grįžtant namo aptarėme tai, ką patyrėme šią dieną. Mokiniai buvo pilni emocijų, supratimo, kaip yra svarbu gerai įvaldyti savo mėgiamą instrumentą, kad galėtum laisvai juo improvizuoti.

Labai tikiuosi, kad tai sustiprins jų motyvaciją mokytis daug ir kryptingai.

Ačiū tėveliams ir rėmėjams, kurie supranta, kad mums tokia patirtis yra svarbi.

Danutė Nedzinskienė,  akordeono mokytoja

 

Skip to content