Menu Close

Jausmų muzika šv. Kalėdoms

Artėja pačios gražiausios žiemos šventės, kurioms ruošiasi kiekvienas. Širdis pilna palaimos, rankos kuria gražius ir gerus darbus, o lūpose skamba patys tyriausi žodžiai.

2017 metų gruodžio 8 dieną Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje vyko mokytojų Džiuljetos Banienės ir Danguolės Gudžiuvienės mokinių koncertas „Jausmų muzika šventoms Kalėdoms“.  

Vakaro įžanga visus atvykusius į šventę nuteikė ramiai. Žavesio suteikė žvakių  šviesoje nuskambėjusios Advento giesmės, kurias atliko mokyklos vokalinis ansamblis (ruošė mokytojos Danguolė Raškevičienė, Alina Skirmantaitė-Ivoškienė).

Koncerte skambėjo gražiausios lietuvių ir užsienio kompozitorių melodijos. Jas atliko jaunosios pianistės: Aira Klangauskaitė, Vakarė Kacucevičiūtė, Paulina Raginskytė, Evelina Dubauskaitė, Kamilė Kringelytė, Klaudija Petrauskaitė, Sairida Stankutė, sesutės Gabija ir Paulina Veličkaitės, Ema Andriuškaitė ir Gabija Laurinavičiūtė. Subtiliu muzikos instrumentu – smuiku griežė jaunosios smuikininkės: Ada Stanionytė, sesutės Saulenė ir Viltė Piragytės. Renginį  vedė fortepijono klasės mokinės Evelina Dubauskaitė ir Gabija Veličkaitė.

Koncerto metu skambėjo jaunųjų pianisčių atliekamos pjesės, fortepijoniniai, kameriniai duetai, smuikininkių ansambliai. Kiekvieno muzikinio numerio pristatymo metu renginio dalyvės, rankose laikydamos pačių pagamintą „meduolį“, skaitė eiles, jausmingas mintis, sukurtus įsivaizduojamus įvykius – tai, ką pačios išjautė atlikdamos kūrinį. Vėliau šie „meduoliukai“, atsidūrę renginio vedėjų rankose, iškilmingai buvo kabinami ant eglutės, kuri, padabinta šiais žaisliukais,  iš tiesų pakvipo tikrais meduoliais. Jausmų muzika pasiekė kiekvieno klausytojo ausis, palietė jautriausias  širdies kerteles, o veidus papuošė šypsena.

Renginio klausytojai, tėveliai grožėjosi mokinių atliekamų kūrinių melodijomis. Mokytojos džiaugėsi savo mokinių gebėjimu ne tik išraiškingai, muzikaliai skambinti ar griežti, bet ir puikiai kurti, nuoširdžiai reikšti mintis, atvirai pasidalinti svajonėmis.

Džiuljeta Banienė,

Ariogalos skyriaus vyresnioji mokytoja

     

 

Skip to content