Menu Close

Koncertas “Kalėdiniai laiškai”

Adventas – susikaupimo, ramybės metas. Laikotarpis, kai puošiasi ne tik namai: puošiamos eglutės, languose įžiebiamos įvairiaspalvės lemputės. Puošiasi ir žmogaus siela. Širdis pilna palaimos, rankos kuria gražius ir gerus darbus, o lūpos skleidžia pačius tyriausius šventinius žodžius. Kiekvieno akyse suspindi džiaugsmo kibirkštėlė. Artėja pačios gražiausios žiemos šventės, kurioms ruošiasi kiekvienas. Rašomi ilgi laiškai Kalėdų seneliui, siunčiami šilčiausi linkėjimai artimiems žmonėms.

Gruodžio 11 dieną Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialas taip pat uždegė Kalėdų laukimo židinį, kurį įžiebė mokytojų Džiuljetos Banienės ir Danguolės Gudžiuvienės mokinių koncertas „Kalėdiniai laiškai“. Viso koncerto metu buvo skaitomi jaunųjų muzikantų parašyti linkėjimai patiems artimiausiems žmonėms, dedikuojami kūriniai, skambėjo melodijos kupinos ekspresyvumo, daugybės spalvų, savitumo ir unikalumo, privertusios kiekvieną klausytoją nusišypsoti.

Muzikinius kūrinius klausytojams dovanojo fortepijono klasės mokytojos Džiuljetos Banienės mokiniai: Paulina Raginskytė, Evelina Dubauskaitė, Kamilė Kringelytė, Paulina Veličkaitė, Sairida Stankutė, Gabija Veličkaitė, Klaudija Petrauskaitė, Ema Andriuškaitė, Gabija Laurinavičiūtė, Justinas Povilauskas. Smuiko stygelėmis klausytojų širdis virpino  smuiko klasės mokytojos Danguolės Gudžiuvienės mokinės: sesutės Viltė ir Saulenė Piragytės, Ada Stanionytė, Austėja Kacucevičiūtė, Emilija Kandratavičiūtė. Koncerte dalyvavo ir saksofonininkas Lukas Bajorėnas (mokytojas Arūnas Krištapavičius), pianistė Aura Vaitkutė (mokytoja Alina Skirmantaitė), akordeonininkės Gabija Kaupaitytė ir Miglė Kulikauskaitė (mokytoja Danutė Nedzinskienė).

Koncerte skambėjo nuostabūs lietuvių ir užsienio kompozitorių V. Majorovo, A. Jasenkos, J. Karoso, A. Žilinskio, A. Mikulskio, A. Cofalik, Bill Readdy, R. Lovland, S. Foresterio, A. Vivaldžio, G. F. Hendelio, A. Gedike kūriniai. Klausytojai galėjo pasigėrėti ne tik jaunųjų pianistų, smuikininkių soliniais, bet ir  kamerinių, instrumentinių, vokalinių ansamblių pasirodymais. Mokyklos jaunučių ir jaunių chorų, vokalinių ansamblių dainininkus ruošė mokytojos Alina Skirmantaitė ir Danguolė Raškevičienė.

Kalėdiniai linkėjimai pasiekė kiekvieno klausytojo ausis, muzika palietė širdis, o dalyvių šypsenos privertė ir susirinkusiuosius nusišypsoti.

Renginį vedė mokyklos absolventė (ir šių eilučių autorė) Algimantė Ambrulaitytė. Koncertui pasibaigus, mokytojos Danguolė ir Džiuljeta nuoširdžiai linkėjo, kad švenčių laukimas būtų šviesus, apipintas gerais darbais. Juk skleisti šviesai daug nereikia, tik geros nuotaikos, nepamirštant muzikos, kuri yra vedlė visose gyvenimo situacijose.

B1 B3 B4 B5 B6 B7 B8 B11 B12 B15

B16 B18

Skip to content