Menu Close

Konkurso „Grand Pas“ akimirkos Ariogaloje

2019 metų vasario 13 dieną Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje vyko II respublikinio jaunųjų pianistų festivalio-konkurso „Grand Pas“ („Didysis šokis“) pirmasis regioninis atrankos etapas. Konkursą organizavo Kauno Miko Petrausko muzikos mokykla, Kauno dailės gimnazija ir regioninio etapo rengėjai: Raseinių meno mokyklos direktorės pavaduotojas ugdymui Benediktas Siliūnas (koordinatorius), mokytojos organizatorės – Džiuljeta Banienė (regioninio etapo meno vadovė) ir Alina Skirmantaitė-Ivoškienė (koncertinės programos vedėja).

Šio konkurso tikslas – gilinti ir ugdyti mokinių fortepijoninio šokio žanro žinias bei bendrakultūrines kompetencijas, tenkinant jų saviraiškos poreikius, skatinant kūrybiškumą. Šio regioninio etapo Ariogaloje atrankos koncerto perklausoje dalyvavo aštuoni jaunieji pianistai, kurie atvyko iš Garliavos meno mokyklos Vilkijos filialo: Rugilė Mačiulskaitė, Adriana Graužinytė ir Gabija Jaremičiūtė (mokytoja Jurgita Lapienytė), iš Raseinių meno mokyklos Deimantas Vaička (mokytoja Saulė Krečkauskienė) ir Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus mokinės: antrokė Aira Klangauskaitė, septintokės Sairida Stankutė, Gabija Veličkaitė ir Klaudija Petrauskaitė (mokytoja Džiuljeta Banienė).

Visi konkurso dalyviai atliko du skirtingų epochų ir skirtingų charakterių pasirinktus šokius. Kiekvienas dalyvis stengėsi atskleisti savo grojimo meistriškumą, individualumą, įdomiai perteikti šokio žanro interpretacijas. Konkurso perklausos metu skambėjo Ch. G. Neefe, V. Jucevičienės, K. Gurlitt, L. Mocarto, V. Purlytės, J. Brahmso, V. Poor, G. P. Teleman, I. Fišer, G. F. Hendel, A. Piazzolla, I. J. Paderwski, M. Bober,  M. Mier  kompozitorių kūriniai. Konkurso dalyvius vertino kompetentinga komisija – Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytojos metodininkės:  Irina Tranauskienė (konkurso koordinatorė), Agnė Pranculytė – Jončienė ir Raseinių meno mokyklos mokytoja metodininkė Jolanta Sederevičiūtė.

Pralaimėjusių šiame konkurse nebuvo: visiems dalyviams buvo įteikti pirmų – trečių vietų diplomai ir puikūs Kauno dailės gimnazijos moksleivių pagaminti medaliai. Aukščiausiais regioninio atrankos Grand Prix diplomas įteiktas šio festivalio – konkurso dalyvei Klaudijai Petrauskaitei (B kategorija).  Renginiui pasibaigus mokytojoms buvo įteikti padėkos raštai.

Mėnesio pabaigoje Kauno Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje vyks II respublikinio jaunųjų pianistų festivalio – konkurso „Grand Pas“ finalinis laureatų diplomantų koncertas, kurio metu bus pagerbti ir apdovanoti geriausieji atlikėjai.

Džiuljeta Banienė,  Ariogalos skyriaus mokytoja                                                                                                                                                                              

     

 

Skip to content