Menu Close

Kūrybos vakaras Ariogaloje

     “Kūrybos pagalba mes tampame laimingesni, sveikesni ir galime tikėtis ilgiau išlikti jauni. Kurdami mes pasakojame apie savo jausmus ir perteikiame savo gyvenimo suvokimą. Išliejame tas emocijas, kurias būtų sunku išsakyti žodžiais. Galų gale užmirštame, atsitraukiame nuo mus slegiančių rūpesčių, atsipalaiduojame. Kūryba suteikia didelį pasitenkinimą ir pilnatvės jausmą. Niekuomet žmogus nėra toksai gražus, koks jis yra kurdamas”.

Šiais žodžiais šių metų lapkričio pabaigoje prasidėjo jaunųjų atlikėjų kūrybos vakaras „Po mūzos sparnais“, kurį vedė  mokyklos absolventė Algimantė Ambrulaitytė, šiuo metu studijuojanti Vilniaus universitete žurnalistiką. Vakaras vyko Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo koncertų salėje, kurį organizavo mokytojos Džiuljeta Banienė ir  Danguolė Raškevičienė.

Renginio tikslas buvo atskleisti jaunų talentų kūrybines galimybes bei skatinti mokinius kurti muzikos kūrinius (dainas, pjeses). Renginyje dalyvavo pačios drąsiausios meno mokyklos filialo mokinės, pasiryžusios su publika pasidalinti savo kūrybos debiutiniais kūrinėliais.

Koncerto metu skambėjo  fortepijoninės pjesės: „Ratas“ (Gabija Kaupaitytė, 5 kl.), „Gylys“ (Klaudija Petrauskaitė, 5 kl.), lietuvių liaudies dainos „Skauda galvelę“ (pagal garso takelį „Creepa in sub sets“) improvizacija bei pjesė „Kartu su tavimi“ (muzika ir atlikimas mokytojos Alinos Skirmantaitės), fortepijoniniai duetai „Dviese“ (muzika ir atlikimas sesučių Gabijos ir Paulinos Veličkaičių, 5 kl.), „Vakaras prie jūros“ (muzika Džiuljetos Banienės, atlikėjos Klaudija Petrauskaitė ir Gabija Laurinavičiūtė), dainos „Ir prasidėjo ruduo“ (muzika ir eilės K. Petrauskaitės, akompanimento aranžuotė mokytojos Dž. Banienės, dainavo dainos autorė ir Ema Andriuškaitė), „Atostogų metas“ (muzika Dž. Banienės, eilės Z. Sadauskaitės), atlikėja solistė Evelina Dubauskaitė, „Viskas praeity“ (dainos autorė ir atlikėja Lina Kanapinskaitė), „Išsaugosiu tave“ (muzika bei atlikėjos L. Kanapinskaitė ir A. Skirmantaitė).

 Savo autorines dainas demonstravo, dalinosi kūrybos subtilybėmis, pamąstymais renginio svečiai Andrėjus Radčenko ir ariogalietė Elvyra Vaštakienė.

Kūrybos vakaras baigėsi, nepalikęs nė vieno abejingo. Organizatorės tikisi, kad šis renginys paskatins jaunąsias kūrėjas tęsti pradėtą darbą: drąsiau reikšti mintis, jausmus, emocijas baltame natų sąsiuvinyje ir džiuginti savo kūryba klausytojus.

Džiuljeta Banienė – Raseinių meno mokyklos

 Ariogalos filialo vyresnioji mokytoja

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Skip to content