Menu Close

M. K. Čiurlionio simfoninė poema „Jūra“ skambėjo Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje

Laiko tėkmė nepaliaujamai neša mus į priekį ir su ja vos spėjame atlikti visus savo reikalingus darbus. Tačiau laikmetis išties labai kontraversiškas – neramumai ir karas netolimoje Ukrainos žemėje, neseniai dviem metams pasaulį sukausčius COVID – 19 epidemijai, lyg ir tapome atsparesni laiko ir įvykių pokyčiams, išmokome juos vertinti kiekvienas savaip. Tačiau visame tame įvykių sraute turi būti ir ramybės bei relaksavimo oazė. Tai padeda žmogui suvokti savo santykį su gamta, su supančiu pasauliu ir pagalvoti kokia gi mano egzistavimo Žemėje esmė ir koks mano santykis su gamta, šiuo atveju buvo palygintas žmogaus ir jūros santykis, tarpusavio darna ir harmonija. Žmogus ir jūra – kūrėjas ir kūrinys.

Visa tai įvyko gegužės 18d Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus salėje. Ariogalos skyriuje viešėjo vienas žinomiausių Lietuvos fortepijono virtuozų – maestro Rokas Zubovas su žmona Sonata bei aktorė Kristina Švenčionytė. Atvyko jie su programa – literatūrine muzikine kompozicija „Čiurlionio taku“. Glaudus bendravimas ir bendradarbiavimas su šiais garsiais žmonėmis ir RMM Ariogalos skyriaus pedagogais tęsiasi jau ketverius metus. Per šį laikotarpį lietuvių kompozitoriaus, grafiko proanūkis maestro Rokas Zubovas atvežė ir atliko nemažą dalį įžymiojo prosenelio sukurtų kūrinių.

Pradžioje susitikimo profesorius Rokas Zubovas trumpai pristatė savo naująją meninę kompoziciją ir palinkėjo geros sėkmės „nardant“ jūros garsuose – bangose ir paminėjo, kad tai nauja šio vienintelio simfoninio kūrinio – simfonijos „Jūra“ atlikimo forma, kada persipina muzika ir eilės, beje taip pat,  M. K. Čiurlionio skirtos jūrai.

Valanda su trupučiu prabėgo akimirksniu. Fortepijono garsai sukūrė salėje tikrą jūros šėlsmą, bangų mūšą, kartais audra nurimdavo ir jūra tapdavo švelni ir šilta, bangos ramiai skalavo smėlėtus krantus. Žiūrovai klausėsi lyg pakerėti nematomo burtininko. Vienintelė kalba buvo – jūros bangų mūša. Sulig paskutiniu akordu ir paskutine poezijos eilute – pasigirdo nedrąsūs plojimai, kurie peraugo į ošimą, klausytojai atsistojo pagerbdami menininkus ir ilgai netilo plojimai.

Atlikėjams nuoširdų padėkos žodį tarė ir apdovanojo suvenyrais rajono savivaldybės administracijos vicemeras K. Užemeckas, mokinės Evelinos mama atlikėjams įteikė atminimo dovanėles ir ,žinoma, gėlių. Profesorius Rokas Zubovas padėkojo visiems už šiltą priėmimą ir pažadėjo, kad kol bus pavaduotojas Benediktas čia – įvyks dar ne vienas maestro dovanotas koncertas Ariogalos miesto bendruomenei.

Viena klausytoja po koncerto sakė, kad „net šiurpuliukai eina per kūną nuo tokio malonumo“,  tokia buvo stipri muzikos galia.

Benediktas Siliūnas,  direktorės pavaduotojas Ariogalos skyriuje, renginio organizatorius    
Skip to content