Menu Close

Meno mokyklos „Svajoklio“ teatrui suteikta meninio pajėgumo I kategorija

Gegužės 9 d. Nacionalinės M.K. Čiurlionio  menų  gimnazijos Meninio pajėgumo  kategorijos  nustatymo ekspertų komisijos nutarimu, Raseinių meno mokyklos vaikų ir jaunimo teatrui „Svajoklis“ ir jo įkūrėjai vadovei Albinai Damašauskienei  suteikta aukščiausia – I meninio pajėgumo kategorija.

„Svajoklis“ – vienas iš ryškiausių vaikų ir jaunimo teatro kolektyvų Lietuvoje, pelnęs daugybę reikšmingų apdovanojimų už aukštus meninius pasiekimus. Per 28 kūrybos metus kolektyvas savo teatrine veikla garsino Raseinių kraštą Lietuvoje ir užsienyje, džiugino žiūrovą įdomiais spektakliais, vietiniais, respublikiniais ir tarptautiniais  projektais jaunimui.

2015 m. teatras „Svajoklis“ ir vadovė Albina Damašauskienė pelno Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės įsteigtą   aukščiausią mėgėjų meno kolektyvų „Aukso paukštės“ apdovanojimą.

2022 m. A. Damašauskienės elektroninis teatro leidinys „Svajoklio kelias“, pelnė Lietuvos Nacionalinio kultūros centro ir Mėgėjų teatrų sąjungos  apdovanojimą – „Ryškiausias leidinys apie mėgėjų teatrą“.  Spektaklis Vydūno „Sigutė“- 2021m. respublikinės vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros „Šimtakojis“ laureatas ( rež. A.Damašauskienė, teatro mokytoja Romena Godelytė-Irkmonienė),  kaip ryškiausias sezono vaikų spektaklis, 2022 m. apdovanotas Lietuvos Liaudies kultūros centro ir Lietuvos mėgėjų teatro reikšmingiausiu  apdovanojimu – „Tegyvuoja teatras!“ auksine  statulėle.

Spektaklis ir leidinys „Svajoklio kelias“  pripažinti  Lietuvoje kaip geroji 2022m. mokytojos ekspertė A.Damašauskienės  pedagoginė patirtis.

Skip to content