Menu Close

Metodinė – praktinė konferencija „Rudens mozaika“ Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje

2022 m. lapkričio 16 d. Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje vyko Kauno apskrities styginių instrumentų specialybės pedagogų metodinė – praktinė konferencija „Rudens mozaika“, kurią organizavo Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus vyresnioji smuiko mokytoja Danguolė Gudžiuvienė, direktorės pavaduotojas ugdymui Benediktas Siliūnas ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojos Kristina Katavičiūtė ir Asta Gaidamavičienė. 

Konferencijos pradžioje sveikinimo žodį tarė vyr. mokytoja Danguolė Gudžiuvienė ir pavaduotojas Benediktas Siliūnas, kuris vedė edukacinį užsiėmimą apie Ariogalos krašto istoriją, žymius ir nusipelniusius žmones, kilusius iš Ariogalos, taip pat pristatė Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyrių, mokytojus, jų veiklą ir bendrus skyriaus pasiekimus.

Po edukacinio užsiėmimo vyko bendras koncertas, kuriame pasirodė Ariogalos skyriaus stygininkių ansamblis, mokytoja Danguolė Gudžiuvienė, akompaniatorė Alina Skirmantaitė – Ivoškienė ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos stygininkai: solistai, ansambliai, styginių instrumentų orkestras. Juos paruošė mokytojos Audronė Ravkienė, Asta Gaidamavičienė, Kristina Katavičiūtė, Roma Razmienė, Diana Galdikienė, Violeta Polianskienė, akompanavo Silvija Jermakovaitė, Areta Beinarytė, Dalia Jatautaitė. Koncertą užbaigė styginių instrumentų orkestras, vadovaujamas mokytojos Kristinos Katavičiūtės. Vienas iš skambėjusių orkestro koncertinių numerių – autorinis Kristinos Katavičiūtės kūrinys „Eglė žalčių karalienė“, kuriame įpintos lietuvių liaudies sutartinių intonacijos, ypač suvirpino klausytojų širdis. Koncertą vedė mokytoja Asta Gaidamavičienė.

Po koncerto Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojos Diana Galdikienė ir Silvija Jermakovaitė pristatė mokomąjį – metodinį leidinį „Paslaptingas sodas“. Leidinys skirtas muzikos (meno) mokyklų vyresniųjų smuiko klasių mokiniams. Leidinys „Paslaptingas sodas“ ypatingas ir inovatyvus tuo, kad prie kiekvieno kūrinėlio yra specialus QR kodas, kurį nuskaičius išmaniuoju telefonu, galima patekti tiesiai į YouTube kanalą, o jame yra kiekvieno kūrinio akompanimentas, įrašytas profesionalaus akompaniatoriaus. Mokiniai, bet kuriuo laiku, namuose, asmeniniuose renginiuose ar šeimos susibūrimuose gali pasinaudoti akompanimentu ir atlikti išmoktą kūrinį. Šis būdas labai naudingas savarankiškai mokantis, ruošiantis koncertams.

Pasibaigus koncertui vyko seminaras, kuriame Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojos skaitė metodinius pranešimus ir dalijosi gerąja pedagoginio darbo patirtimi.

Alina Skirmantaitė – Ivoškienė, vyresnioji fortepijono mokytoja

Skip to content