Menu Close

„Muzikinio teatro užkulisiuose“

Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo mokinių ir mokytojų edukacinė ekskursija „Muzikinio teatro užkulisiuose“

2016 m. kovo 3 d. Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo 2 – 7 klasių moksleiviai ir mokytojos: Alina Skirmantaitė, Danguolė Raškevičienė, Džiuljeta Banienė vyko į Kauno valstybinį muzikinį teatrą pamatyti, kaip ir kur aktoriai ruošiasi spektakliams, kas vyksta užkulisiuose.

Atvykusius moksleivius maloniai pasitiko teatro reklamos ir informacijos vadovė L. Stankevičiūtė, kuri supažindino su teatro istorija, užimtumu, darbo specifika, didžiulėmis dekoracijomis ir daugybe nematomų darbų, kurie vyksta užkulisiuose.

Sužinojome, kad 1892 m. iškilmingai atidarytas Kauno muzikinis teatras šiandien yra vienas lankomiausių Lietuvoje. Per vieną kūrybinį sezoną parodoma beveik 250 spektaklių, pastatomos 3 – 4 premjeros. Čia rodomi įvairaus žanro spektakliai – operetės, operos, miuziklai, baletai, modernaus šokio spektakliai, rengiami teatro orkestro bei solistų koncertai. Šio teatro spektakliai pasižymi spalvingumu, puikiais režisūros sprendimais, originalumu, žanro inovacijomis, turinys pritaikomas šių dienų aktualijoms.

Edukacinės ekskursijos metu moksleiviai lankėsi teatro siuvykloje, kurioje pagal dailininko – dizainerio eskizus kiekvienam spektakliui iš prabangiausių audinių pasiuvama mažiausiai 150 kostiumų ir daugybė aksesuarų, kurie saugomi didžiuliuose vyrų ir moterų kostiumų sandėliuose.

Lankydamiesi dailininko dirbtuvėse mokiniai pamatė kaip gaminamos įspūdingos scenos dekoracijos, uždangos, kaip jos transportuojamos į sceną. Merginas ypatingai sužavėjo apsilankymas grimo kambariuose, kuriuose išvydo gražuoles, netrukus prasidėsiančio spektaklio artistes, kurioms buvo daromas sceninis grimas ir šukuosenos. Toliau mokiniai keliavo į teatro baleto trupės repeticijų salę, orkestro ložę, pasivaikščiojo po sceną ir pamatė kaip vyksta darbas ruošiantis spektakliui.

Ekskursijos pabaigoje moksleiviai ir mokytojos stebėjo jautraus siužeto šokio spektaklį „Dulkių spindesys“, kuriam garso takelį sukūrė kompozitorius, dainininkas ir prodiuseris Linas Adomaitis. Vaidmenis spektaklyje šoko teatro baleto trupės artistai, o negausų jų būrį papildė puikia scenine plastika ir aktoriniu įdirbiu išsiskiriantys teatro choro dainininkai. Pagrindinius vaidmenis atliko skirtingų šokio meno krypčių meistrai – klasikas Nerijus Juška ir sportinių šokių šokėjas Saulius Skambinas. Libreto autoriai ir choreografai Dainius Bervingis ir Gintaras Visockis, scenografiją ir kostiumus spektakliui sukūrė dailininkė Marija Rubavičiūtė.

„Dulkių spindesys“ –  pirmasis šokio spektaklis Lietuvoje, turintis specialiai sukurtą originalią muziką, visiems paliko neišdildomus įspūdžius.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skip to content