Menu Close

Muzikos terapija – menas ar mokslas, padedantis žmogui suvokti savąjį „aš“ pasaulio kontekste

Dažnas iš mūsų kartais susiduriame su ne itin maloniomis gyvenimo realijomis – stresu namuose, darbe, asmeniniame gyvenime ir dar daugelyje situacijų. Kaip gi rasti išeitį? Kas gali padėti?

Į šiuos klausimus ir pabandėme atsakyti lapkričio 29 d. Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje, susitikimo su kūrinių autore ir atlikėja, muzikos terapeute ir šios mokslo šakos Lietuvoje pradininke – multiinstrumentaliste – Ilona Papečkyte. Tęsdami Ariogalos skyriuje vykstančių kūrybinių veiklų ir susitikimų ciklą, turėjome gerą progą iš arčiau pabendrauti su unikalia atlikėja, kuri muzikos terapiją naudoja kaip relaksacijos gal net gydymo priemonę vaikams su intelekto negalia gydyti ir padeda jiems suvokti per garsų pasaulį koks svarbus yra asmenybės buvimas šioje žemėje.

Į nedidelę mūsų skyriaus salę susirinko vėl gi gausus būrys žiūrovų – moksleiviai, pedagogai, Ariogalos miestelio gyventojai, Ariogalos žmonių su negalia skyriaus darbuotojai.

Susitikimas prasidėjo iš karto gyvu pokalbiu su gerbiama Ilona, kuri trumpai papasakojo apie muzikos terapiją – kas tai, kaip veikia, kur ir kokiais tikslais naudojama. Visus salėje esančius nustebino dar niekur nematytų specialios paskirties instrumentų gausa. Visiems buvo smalsu kas gi čia bus. Pats įdomumas buvo tame, kad mes žiūrovai – nebuvome vien tik žiūrovai, bet tapome muzikos terapijos užsiėmimo dalyviais. Gavome patys pabandyti groti tais nematytais instrumentais, pati atlikėja akomponavo gitara, fortepijonu. Nedidelė salė prisipildė nuostabių garsų – buvo lietus, perkūnija, jūros bangos, smėlis, okeano šniokštimas. Ir kaip buvo puiku patiems groti šiais instrumentais ir pajusti muzikos terapijos galią. O gerbiama Ilona vis kitus instrumentus įduodavo ir vėl naujų garsų lavina užpildydavo salę. Tai tęsėsi 2 valandas. Kiekvienas iš mūsų galėjo tapti kūrėju ir burtininku. Buvo puiku.

Bet vakaras ėjo į pabaigą, tapome geresni savo mintimis, supratome, kad muzika turi didelį poveikį žmogaus psichikai. Ir ne tik žmogaus – bet ir auga lui, kurie nuolatos yra ramiame muzikiniame fone yra stipresni, atsparesni sausrai ir visada išsiskiria savo žaluma.

Renginių ciklą, kurį vykdo RMM Ariogalos skyriaus kolektyvas, aptarėme savo grupėje, pagalvojome kaip kiekvienas iš mūsų galime prie to prisidėti, kokį įdomų žmogų pasikviesti – ir mums pavyko. Už šį susitikimą esu dėkingas mūsų skyriaus smuiko mokytojai Danguolei Gudžiuvienei. Tai dar ne viskas – laukia Kalėdiniai koncertai, Lotynų Amerikos sportinių šokių šokėjų pasirodymai miestelio Kultūros centre ir tai yra mūsų kruopštaus ir suderinto darbo rezultatas. Svarbu gerai organizuoti veiklas ir tikėti savo kolektyvu.

Netruks ir šv. Kalėdos ateiti. O kai suplanuotos veiklos įvykdytos – Ariogalos miestelio gyventojai žino, kad yra RMM Ariogalos skyrius ir ten dirba kūrybingi pedagogai, kurie kartu su savo mokiniais gali parodyti daug gražaus.

Gražių ateinančių švenčių visiems.

Benediktas Siliūnas, direktorės pavaduotojas ugdymui Ariogalos skyriuje

Skip to content