Menu Close

Naujas leidinys „Svajoklio teatro kelias”

Šiame leidinyje sukaupta mažo miestelio teatrą mylinčių jaunų žmonių viso dešimtmečio didelių darbų istorija, kuri neabejotinai turėjo įtakos ne tik vietinio jaunimo kultūros raidai, bet ir sklaidai užsienio šalyse. Knygelėje pateikti jaunimo mainų, jaunimo iniciatyvų projektų pavyzdžiai nuo idėjos iki refleksijos. Prieš gerą dešimtmetį Raseinių meno mokyklos „Svajoklio“ teatro ugdytiniai tikėjo, kad gražesnį, geresnį pasaulį gali kurti patys. Supratę  popamokinės veiklos svarbą ir atradę savo vietą teatre, mokėsi kūrybiškai bendrauti, kurti aplink save darnią, geromis emocijomis praturtintą aplinką. Entuziazmo ir gražių idėjų kupini jauni žmonės padėjo savo  bendraamžiams išmokti atpažinti konfliktus, valdyti neigiamas emocijas, išvengti patyčių, kurios kyla dėl bendravimo patirties stokos, kūrybiškai spręsti iškilusias problemas. Jie tikėjo, kad savo pavyzdžiu paskatins kitų jaunuolių kūrybiškumą, griaus išankstinius nusistatymus, padės surasti save, praplės savo ir bendraamžių kultūrinį akiratį. Knygelėje atskleidžiama, kaip jauniems žmonėms pavyko įgyvendinti projektų tikslus, su kokiais sunkumais teko susidurti, kaip mokėsi vieni iš kitų. Projekto dalyvių mintys atskleidžia įgytą patirtį, asmenybinės brandos kelią. Knygelėje detaliai aprašyti ir gausiai iliustruoti nuotraukomis tarptautiniai jaunimo mainų projektai, vietinės jaunimo iniciatyvos.

Autorė tikisi, kad šis leidinys pravers jaunimui, kuris dar tik planuoja projektus ir neatranda įdomesnių laisvalaikio praleidimo formų bei stokoja saviraiškos arba nežino, kaip pradėti įgyvendinti savo idėjas ir tikslus. Sukaupta projektinės veiklos patirtis gali būti naudinga pedagogams, dirbantiems neformaliojo švietimo srityse ir planuojantiems su mokiniais rengti projektus.

https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS000000304435?q=twxvdmjnx

Skip to content