Menu Close

Nida – Kuršių Nerija. Jūros ir vėjo lopšys

Rugsėjo 21 dienos saulėtas rytas prasidėjo mokytojams kiek neįprastai. Dainavimo ir muzikos teorijos metodinių grupių mokytojai, kartu su šių grupių vadovėmis E. Kumpikevičiene, V. Dauknaite vyko į Kuršių neriją, kur dalyvavo edukacijose. Lankėsi Neringos meno mokykloje ir kalbėjosi su direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gintare Dikšiene. Šios mokyklos mokytojai supažindino su įvairiapuse mokyklos veikla, edukacinėmis programomis, grožėtasi mokinių darbais, apžvelgtos mokyklos patalpos, kurios puikiai pritaikytos menams – muzikos, dailės, šokio moksleiviams bei mokytojams. Toliau tęsėsi pažintis su nidiškiu dailininku, skulptoriumi Eduardu Jonušu (1932–2014), kurio pavarde pavadintoje gatvėje, greta Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos, nuo 2016 m. veikia VšĮ Eduardo Jonušo namai. Dailininko žmona Vitalija Jonušienė papasakojo apie Eduardo Jonušo kūrybą, kurio įgyvendinti projektai keliautoją lydi visoje Neringoje: vėtrungės, paminklas Liudvikui Rėzai Juodkrantėje, krikštai evangelikų liuteronų kapinėse, laivas kurėnas… Apsilankėme ir Tomo Mano memorialiniame muziejuje. Čia mokytojai klausėsi įdomaus pasakojimo apie muziejaus įkūrimą, apžiūrėjome ekspozicijas.
Už galimybę keliauti po menišką Kuršių neriją, sužinoti naujų dalykų apie iškilias Lietuvos asmenybes, pasisemti idėjų naujiems ateities darbams, nuoširdžiai dėkojame mokyklos direktorei R. Sakavičienei, direktoriaus pavaduotojai ugdymui D. Rukienei, ūkvedei Z. Bytautienei ir paslaugiam, nepavargstančiam Raseinių rajono kultūros centro vairuotojui S. Juzikiui.
 
Valdemara Dauknaitė, muzikos teorijos metodinės grupės vadovė 
Skip to content