Menu Close

Paskaita-koncertas „Sceninis įvaizdis: kaip pasirodymą paversti įtaigesniu ir patrauklesniu“

2023 m. lapkričio 16 d. Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje vyko paskaita-koncertas „Sceninis įvaizdis: kaip pasirodymą paversti įtaigesniu ir patrauklesniu“. Paskaitą-koncertą vedė ir pranešimą skaitė Alina Skirmantaitė – Ivoškienė, vyresnioji fortepijono mokytoja. Vedančioji paaiškino kas yra apibrėžiama sąvokoje „sceninis įvaizdis“, papasakojo kokią reikšmę sceninio įvaizdžio kūrimas turi atlikėjo koncertinės veiklos įvertinimui, karjeros galimybėms ateityje, pateikė pavyzdžių kaip atrodo standartinė sceninė apranga, kurią reikėtų derinti su nusistovėjusiomis etiketo normomis, pateikė pavyzdžių apie netradicinį sceninį įvaizdį ir pabrėžė, kuo remiantis atlikėjai kartais renkasi ekstravagantišką ar iššaukiantį įvaizdį. Mokytoja A. Skirmantaitė-Ivoškienė taip pat išskyrė kultūringo elgesio scenoje elementus ir jų svarbą, ugdant jaunuosius atlikėjus bei ruošiant juos koncertinei veiklai. Paskaitos praktinėje dalyje vyko simuliacinis-pavyzdinis mokinių koncertas „Gerai atrodau – sceną valdau!“.

Įvairių muzikos specialybių mokiniai pademonstravo sceninės kultūros įgūdžius, sceninę aprangą, kurią rinkosi pagal atliekamos muzikos pobūdį, stilių, koncerto aplinką bei kitus reikalavimus.

Sceninis įvaizdis apima daug veiksnių, kurie lemia pasirodymo sėkmę, atlikimo įtaigumą ir patrauklumą. Tai nėra vien puikiai paruoštas koncertinis numeris ir pasirinkta graži apranga. Sceninis įvaizdis – tai atlikėjo pasirengimo koncertinei veiklai, aprangos, asmeninių charakterio savybių, gebėjimo bendrauti su publika, sceninės kultūros visuma, kuri susideda iš įvairių dar smulkesnių elementų ir taip padeda sukurti pasirodyme nepamirštamą reginį ir atlikėją padaro unikaliu klausytojų bei žiūrovų atžvilgiu.

Alina Skirmantaitė-Ivoškienė, Ariogalos skyriaus fortepijono vyresnioji mokytoja
Skip to content