Menu Close

Pažintinė kelionė į Zarasus

Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus moksleivių grupė kartu su mokytojais nuoširdžiai džiaugėsi Dusetų seniūnijos seniūno Sauliaus Kėblio kvietimu koncertuoti Dusetų miestelio Kultūros centre, o kitą dieną pakeliauti po Zarasų kraštą. Šio projekto sumanytojas ir kelionės organizatorius buvo Raseinių meno mokyklos direktorės pavaduotojas ugdymui Benediktas Siliūnas.

Dviejų dienų kelionė į Zarasų rajono Dusetų miestelį buvo numatyta nuo gegužės 19 dienos iki gegužės 20 dienos. Į koncertinę išvyką vyko Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus mokytojai: Džiuljeta Banienė, Danutė Nedzinskienė, Arūnas Krištapavičius ir Danguolė Gudžiuvienė, Benediktas Siliūnas, direktorės pavaduotojas ugdymui, projekto vadovas ir kelionės organizatorius. Meno mokyklą  reprezentavo jaunieji atlikėjai: pianistės Evelina Dubauskaitė (3 kl.), Klaudija Petrauskaitė (5 kl.), Ema Andriuškaitė (6 kl.), Gabija Laurinavičiūtė (6 kl.), sesutės Paulina (5 kl.) ir Gabija Veličkaitės (5 kl.), jaunieji akordeonininkai Monika ir Ieva Zakaitės, Žygimantas Dockevičius (tęstinumo raiška), Gabija Kaupaitytė (5 kl.), Malvina Jankauskaitė (6 kl.), jaunieji pūtikai Matas Algimantas Kruvelis (klarnetas, 7 kl.) ir Benas Arlauskas (fleita, 4 kl.).

Pirmoji diena buvo svarbi visiems kelionės dalyviams: pasirengimas koncertui ir susitikimas su miesto bendruomene. Delegacijos lankymasis ir susipažinimas su Dusetų meno mokykla, jos direktore Dalia Dainiene, pedagogais. Pamatėme mokyklos muziejų, keramikos dirbtuves ir gaminius, susipažinome su Dusetų meno mokyklos darbo specifika.

Į Dusetų miestelio koncertų salę rinkosi muzikos gerbėjai ir žiūrovai: Kazimiero Būgos gimnazijos, Meno mokyklos moksleiviai, mokytojai, bendruomenės nariai. Čia įvyko Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus mokinių bei mokytojų koncertas „Pavasario spalvų mozaika“. Koncertą vedė Evelina, Klaudija ir Gabija Veličkaitė. Klausytojus pasveikino kompozitoriaus Arnold Paskal „Akordeo Sprint“ kūriniu, kurį atliko akordeonininkų ansamblis (mokytoja D. Nedzinskienė). Koncerte skambėjo dainos, kurias atliko  solistė Evelina Dubauskaitė (Ariogalos gimnazijos mokytoja E. Budrienė), grojo keturi fortepijoniniai (mokytoja Dž. Banienė), trys kameriniai ansambliai (mokytojai A. Krištapavičius, Dž. Banienė), vienas instrumentinis duetas (mokytojas A. Krištapavičius), trys soliniai kūriniai fortepijonui, kuriuos atliko pianistės Klaudija, Ema ir Gabija. Koncerto programą užbaigė jaunųjų akordeonininkų ansamblis kūriniu P. Frosini „Čilės meškos“ ir S. Kokaly „Mažasis berniūkštis“ (mokytoja D. Nedzinskienė). Žiūrovai negailėjo  aplodismentų jauniesiems atlikėjams. Dusetų miestelio  seniūnas S. Kėblys nuoširdžiai padėkojo  už puikią koncertinę programą. Koncerto dalyviams bei mokytojams buvo įteiktos atminimo dovanos. Raseinių meno mokyklos direktorės pavaduotojas ugdymui B. Siliūnas ir Dusetų meno mokyklos direktorė D. Dainienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri sąlygoja ir nustato bendradarbiavimo pagrindus tarp Raseinių ir Dusetų meno mokyklų. Tai jaunųjų muzikantų mainai, bendri kultūriniai, muzikiniai projektai, pedagogų bendradarbiavimas ir pasidalijimas metodine patirtimi. Tikime, kad užsimezgusi draugystė tarp Ariogalos ir Dusetų miestų bendruomenių turės tęstinumą.

Po koncerto, lydimi gido,  Dusetų miestelio seniūnijos seniūno Sauliaus Kėblio, vaikščiojome po miesto įžymias istorines vietas, skulptūrų parką, lankėmės Informacinio centro, Meno galerijos parodos ekspozicijoje,  susipažinome su Zarasų ir Dusetų krašto istorija, istoriniais ir kultūriniais objektais. Lankėmės Ievos žvėryne, Sartų (Baršėnų) apžvalgos bokšte, kurio aukštis siekė net 35 metrus, linksmai klegėdami fotografavomės.

Sekančią viešnagės dieną  lankėmės Zarasų Krašto Nacionaliniame muziejuje, kuriame jaunoji pianistė Klaudija turėjo galimybę pagroti antikvariniu pianinu, o ekskursantų grupė šiek tiek pailsėti, pamąstyti. Vėliau  ėjome prie Zarasų miesto apžvalgos rato, susižavėję dairėmės į ežero platybes, grožėjomės gamtovaizdžiu.  Pabuvojome prie Antazavės dvaro, bažnyčios, prie garsaus Stelmužės ąžuolo. Visą šį viešėjimo laiką visus džiugino puikus, saulėtas pavasario oras, pakili nuotaika. Pilni įspūdžių grįžome į Ariogalą.

Už šią koncertinę-pažintinę kelionę esame nuoširdžiai dėkingi: UAB „Danspin“ direktoriui Rosvaldui Kunickui ir kitiems rėmėjams: verslininkui Linui Bielskiui, UAB „Profsta“  direktoriui Dainiui Šadauskiui, UAB „Ariogalos statyba“ direktoriui Arvydui Bulzgiui, Dijanai Penkauskienei (individuali įmonė), Raseinių rajono Ariogalos gimnazijos direktoriui Arvydui Stankui, Zarasų rajono Dusetų seniūnijai ir seniūnui Sauliui Kėbliui.

 

 

 

Skip to content