Menu Close

Pianistų konkursas “Grand Pas”

     Vasario 10 dieną  Raseinių meno mokyklos Ariogalos filiale vyko I-ojo respublikinio jaunųjų pianistų konkurso „Grand Pas“ („Didysis šokis“) pirmasis regioninis etapas. Konkursą organizavo Kauno Miko Petrausko muzikos mokykla ir Kauno Dailės gimnazija bei regioninio etapo rengėjai – Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialas.

     Šio konkurso tikslas – gilinti ir ugdyti mokinių fortepijoninio šokio žanro žinias bei bendrakultūrines kompetencijas, tenkinant jų saviraiškos poreikius, skatinant kūrybiškumą. Šis regioninis etapas Ariogaloje pasižymėjo ne itin gausiu dalyvių skaičiumi. Konkurse dalyvavo penkios jaunosios pianistės, kurios atvyko iš Garliavos meno mokyklos: antrokės Rugilė Skučaitė ir Urtė Maročkaitė (mokytoja Audronė Gudžienė), Garliavos meno mokyklos Raudondvario filialo šeštokė Emilija Kiliūtė (mokytoja Alma Pliurienė), Garliavos meno mokyklos Babtų filialo šeštokė Milda Eirošiūtė (mokytoja Rasa Motiejūnienė) ir Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo ketvirtokė Kamilė Kringelytė (mokytoja Džiuljeta Banienė).

     Visos konkurso dalyvės skambino du skirtingų epochų ir skirtingų charakterių pasirinktus šokius. Kiekviena iš atlikėjų stengėsi atskleisti savo grojimo meistriškumą, individualumą, įdomiai perteikti šokio žanro interpretacijas. Perklausos metu skambėjo J.S. Bacho, K. F. E. Bacho, F. Šopeno, E. Dogos, V. Klovos, J. S. Bastien, M. Mier  kompozitorių kūriniai. Konkurso dalyves vertino kompetentinga komisija – Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytojos metodininkės: Irina Tranauskienė (konkurso koordinatorė), Agnė Pranculytė-Jončienė ir Raseinių meno mokyklos mokytoja metodininkė Jolanta Sederevičiūtė.

     Renginiui pasibaigus mokytojoms buvo įteikti padėkos raštai. O konkurso dalyvėms Urtei Maročkaitei (2 klasė) ir Emilijai Kiliūtei (šešta klasė) – Grand Prix diplomai.  Mėnesio pabaigoje šių mergaičių laukia dar vienas koncertas, kuris vyks Kauno Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Pralaimėjusių šiame konkurse nebuvo: kitoms dalyvėms buvo įteikti pirmos vietos diplomai.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA b3 b4

Skip to content