Menu Close

Popietės apie knygas akimirkos

   Ketvirtadienį, spalio 27 d. rinkomės į antrojo meno mokyklos pastato salę, rudeniškai ir  jaukiai pasipuošusią, kvepiančią obuoliais ir spalvotais rudeniniais lapais, spindinčią žvakelių liepsnose.

Popietę pradėjome muzikiniu kūriniu, kurį atliko pianistės Gabija Miežinytė ir Ema Songailaitė.

Žodžiais apie rudenį „Šią spalio popietę, auksiniais lapais išrašytą, atverkim širdį žodžiui knygoj įrašytam. Lai knygos išmintis suvirpins rudeninę tylą, lai žodis ir mintis ras kelią į kiekvieno sielą“ – kuriuos perskaitė bibliotekininkė Dalia Margevičienė, pakvietė smuiko klasės mokinę, jaunąją kūrėją Karoliną Gedrimaitę pristatyti savo pirmąją eilėraščių knygelę.

Karolina papasakojo apie save, supažindino su išleista eilėraščių knygele „Minčių sūkurys, kuriame dar susitiksime“, paskaitė keletą savo kūrybos eilėraščių. Jos eilėraščiuose jautėsi paprastumas, bet tuo buvo galima pasakyti tiek daug, kad, mes, kiekvienas supratome kodėl žmonės rašo eilėraščius. Ogi dėlto, kad parodytų, kaip galima gražiai apsakyti vaizdus, žmones, spalvas, reiškinius. Jog surimavus žodžius, juos sudėjus į eiles viskas atrodo gražiau.

Karolinos sukurtas eilėraštis „Smalsuolis svajotojas“ Lietuvos vaikų poezijos konkurse „Labas“ užėmė pirmąją vietą.

Eilėraštis „Tau viskas primena mane“, kuriam muziką parašė Eligija Dobilaitienė, svajingai nuskambėjo, atliekant mokytojai Gintarei Gudaitienei, Eligijai Dobilaitienei ir jų mokinėms, pritariant gitara – mokytojui Vytautui Vasiliauskui.

Palinkėjome Karolinai sėkmės kūryboje ir nebijoti dalintis savo jausmais su skaitytojais, pažadėjome laukti jos naujų knygelių.

Su knygomis paaugliams supažindino Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė. Dėkojame Jolantai už tinkamai parinktas knygas, už mokinių skatinimą skaityti.

Baigiantis popietei, mokyklos bibliotekininkė Dalia, padovanojo dalyviams knygų skirtukus su 2016 bibliotekų metų logotipu ir žodžiais apie knygas, kuriuos padarė pati.

Atsidėkodama mokytojoms ir bibliotekininkei už galimybę pristatyti savo kūrybą, Karolina įteikė po knygelę, gėlių.

Bibliotekininkės apsikeitė prisiminimo dovanėlėmis.

Muzikiniai intarpai, kuriuos atliko mokytojos G. Gudaitienės mokiniai ir smuikininkių ansamblis vadovaujamas mokytojos E. Dobilaitienės, suteikė popietei rudeninio spalvingumo, susikaupimo ir gerumo.

Dėkoju visiems, kurie buvote kartu, lauksime kito rudens, kitų pokalbių apie knygas.

„Minčių sūkuryje“ mes  tikrai dar susitiksime.

 Meno mokyklos bibliotekininkė Dalia Margevičienė

 

dsc_0632img_1245  dsc_0623 dsc_0629 dsc_0630 dsc_0628 dsc_0635 dsc_0637 dsc_0634 img_1249

Skip to content