Menu Close

Projektas „M. K. Čiurlionis ir Leipcigas“ įsibėgėja

Kartais tiesiog reikia laiko, kad suvoktum įvykių svarbą ir prasmę sau, aplinkai, visuomenei. Ir patį faktą vertiname tada, kai jau būna praėjęs tam tikras laiko tarpas. Kodėl taip kalbu? Tiesiog imu suvokti, koks trumpas yra gyvenimas, kad galėtum jį suvokti kaip vieną visumą. O jei gyvenimas paskirtas kūrybai, menui, kultūrai – jis gali tapti unikaliu reiškiniu mūsų visuomenėje. Tapti įvykiu, kuris ilgam išlieka atmintyje. Esmę to, apie ką noriu kalbėti galima suvokti tik po tam tikro laiko.

2019 metų balandžio mėnesio pradžioje buvo organizuotas muzikinis projektas „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir Leipcigas“, dalyvaujant profesoriui Rokui Zubovui ir Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos fortepijono metodinės grupės moksleiviams. Projektą organizavo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla (koordinatorės – mokyklos direktorė L. Užkuraitienė, direktorės pavaduotoja L. Buchmaleckienė), Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyrius (koordinatorius Raseinių meno mokyklos direktorės pavaduotojas ugdymui Benediktas Siliūnas) ir M. K. Čiurlionio namai. Projekto koncertinė programa buvo skirta Raseinių meno mokyklos jubiliejiniams metams, 60-mečiui paminėti.

Siekiat padidinti projekto sklaidą, buvo pristatyti edukaciniai renginiai: Raseinių meno mokykloje ir jos Ariogalos skyriuje. Šių renginių koncertinę programą vedė projekto vadovė mokytoja J. Augaitienė (B. Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla). Koncerto metu skambėjo E. Grieg, R. Schumann, J. S. Bacho ir M. K. Čiurlionio kūriniai, atliekami B. Dvariono muzikos mokyklos mokinių: A. Dovydėnaitės, S. Jaruševičiaus, I. Rekašiūtės, D. Gricevič, I. M. Ranft, B. Daugėlaitės, L. Vinciūnaitės, K. Burkovskytės, J. M. Norkūno (mokinius paruošė mokytojai J. Silickienė, T. Oganian, E. Namajūnienė, S. Kliunkienė, R. Misiūnaitė).

Į Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus koncertų salę rinkosi gausus muzikos klausytojų būrys, ne tik moksleivių, bet ir Ariogalos miesto gyventojų, verslininkų. Atvyko tie žmonės, kurie nori išgirsti, prisiliesti prie mūsų kultūros istorijos. Šioje mokykloje jau antrą kartą lankosi vienas žymiausių Lietuvos asmenybių, profesorius Rokas Zubovas – pianistas atlikėjas, fortepijono virtuozas, koncertuojantis pasaulio koncertų salėse. Žmogus, kuris turi gilią istorinę kultūrinę praeitį, svarbią mūsų Lietuvos kultūrai. Žmogų, kurį pristatome kaip lietuvių kompozitoriaus, menininko M. K. Čiurlionio proanūkį, paskutinį grafų Zubovų dinastijos palikuonį.

Nesuklysiu pasakęs, kad kuo daugiau žmogus gyvenime yra pasiekęs, tuo lengviau su juo bendrauti. Prasidėjus renginiui, į sceną įžengė mielai besišypsantis, geros nuotaikos, vidine erudicija ir žmogiškąja šiluma dvelkiantis žmogus – profesorius Rokas Zubovas. Profesorius trumpai pristatęs projekto esmę, jo kūrybinę grupę, renginio pradžioje atliko savo prosenelio kūrinius. Skambant garsių kompozitorių muzikai, edukacinio projekto eigoje mokytoja J. Augaitienė, kartu su dailės mokytoja I. Augaityte, demonstruodamos skaidres, pasakojo apie žymaus lietuvių kompozitoriaus, dailininko M. K. Čiurlionio gyvenimo bei kūrybos etapo metus Leipcigo mieste. Koncerto pabaigoje Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus direktorės pavaduotojas ugdymui Benediktas Siliūnas padėkojo maestro R. Zubovui už betarpišką, nuoširdų bendravimą, lankantis Ariogaloje. Taip pat, savo susižavėjimą, pagarbą didžiam šalies žmogui, įvairias mintis išsakė atvykę miesto bendruomenės gyventojai: verslininkai V. ir D. Penkauskai, Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo parapijos bažnyčios kunigas klebonas Gintautas Jankauskas. Gerbiamas klebonas labai šiltai padėkojo profesoriui R. Zubovui už suteiktą galimybę pasiklausyti jo atliekamos muzikos, palinkėjo jam Dievo palaimos ir geros sveikatos, skleidžiant Lietuvos kultūrą visiems mūsų šalies gyventojams. Po koncerto svečiams buvo įteiktos atminimo dovanos: fotoalbumas apie Raseinių kraštą (kurį skyrė renginio rėmėja Raseinių rajono savivaldybė) ir didžiulis šakotis. Atminčiai apie savo lankymąsi Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje, maestro Rokas Zubovas paliko įrašą svečių knygoje. 

Dėkojame renginio rėmėjams: verslininkams Jūratei ir Kęstučiui Krištopaičiams, rajono tarybos nariui Jonui Vazgiui, UAB „Ariogalos statybinės konstrukcijos“ generaliniam direktoriui Lionginui Alfredui Masaičiui ir IĮ „Rūta“ savininkei Nijolei Vitkauskienei (už skanius cepelinus). Įspūdingų akimirkų teko patirti atvykusiems svečiams.

Po edukacinio renginio, Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės mokyklos moksleiviai ir mokytojai, lydimi Benedikto Siliūno aplankė Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią, susipažino su jos ir miesto istorija. Vėliau nuvyko į Dubysos slėnį, prie upės krantų. Nebijant siūbavimo, svečiai vaikščiojo kabančiu per upę „beždžionių tiltu“, kuris padarė didelį įspūdį, net ir pačiam profesoriui Rokui.

Pasisvečiavus Ariogaloje, visi projekto dalyviai kartu su pavaduotoju B. Siliūnu išvyko į Raseinius, kur vyko dar vienas projekto pristatymas. Raseinių meno mokyklos direktorė Albina Damašauskienė nuoširdžiai padėkojo profesoriui Zubovui už suteiktą galimybę išgirsti, pamatyti mokyklos salėje fortepijono virtuozą, profesorių maestro R. Zubovą. Kūrybinės sėkmės buvo palinkėta Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos pedagogams bei moksleiviams. Kadangi, suvenyrai yra neatskiriama visų renginių dalis – jaunieji atlikėjai gavo didžiulį krepšį saldžių dovanų. Po koncerto Raseinių meno mokyklos pedagogai, projekto rengėjai bei dalyviai, nuoširdžiai bendraudami vedė įdomias diskusijas. Po to, draugiškai atsisveikinę, svečiai buvo išlydėti į Vilniaus miestą. Belieka laukti ir tikėtis ateityje, naujų susitikimų su profesoriumi Roku Zubovu. Manau, kad ta diena bus šventė visiems M. K. Čiurlionio muzikos gerbėjams Raseinių krašte.

Įspūdžiais ir pamąstymais pasidalino Benediktas Siliūnas, Raseinių meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas Ariogalos skyriuje

    

Skip to content