Menu Close

Pučiamųjų instrumentų metodinė grupė

Pučiamųjų instrumentų metodinės grupės mokytojai: Arūnas Krištapavičius, Vidmantas Kveselis, Vaidas Dabžanskis, grupės vadovė Asta Nikžentaitienė, Alfonsas Rukas, Edmundas Galdikas.     

Groti pučiamaisiais instrumentais moko mokytojai: saksofonu – vyresnysis  mokytojas  Alfonsas Rukas,  klarnetu – mokytojas metodininkas Gintautas Grigalis  (nuo 2017 metų rugsėjo mėn. nedirba), trimitu – vyresnieji mokytojai  Vaidas Dabžanskis ir Edmundas Galdikas.  Pučiamųjų orkestrui, vadovauja mokytojas Alfonsas Rukas,  orkestro šokėjų grupei – mokytoja Aušra Jukilaitienė. Orkestrui talkina mokytojai Vaidas Dabžanskis (eufonija) ir Edmundas Galdikas  (tūba), Arūnas Krištapavičius (klarnetas).

Mokiniai kasmet dalyvauja respublikiniame Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse ir dažnai pelno prizines vietas. 2004 m.  saksofonininkas Deividas Skiparis (mokyt. A. Rukas) J. Pakalnio respublikinio konkurso diplomantas.  2006 m. trimitininkas Tadas Vičiūnas minėtame konkurse tapo laureatu. Jį ruošė  mokytojas E. Galdikas, koncertmeisterė  M. Anančenkova. Tais pačiais metais trimitininkų, fleitininkių, saksofonininkų  ansambliai pasirodė respublikiniame festivalyje ,,Nuo Mocarto iki …“ bei  Tarptautiniame festivalyje ,,Iš aplinkui – Jonava 2006“

Respublikiniame J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse keletą metų prizines vietas pelnė   jaunieji klarnetininkai: Agnius Tamošaitis (2002 m.), Alfredas Drąsutis (2006 m.), Nojus Globys (2014 m.). Konkursui juos ruošė mokytojas  G. Grigalis, koncertmeisterė J. Daugėlienė.

Konkurse prizines vietų laimėtojai ir jaunieji trimitininkai: Vytautas Lauraitis (2002 m., 2004 m.), Adomas Jegnoras (2004 m., 2006 m.), Mantas Mazys (2006 m.), Martynas Siriūnaitis (2008 m., 2010 m.). Juos konkursui ruošė mokytojas V. Dabžanskis, koncertmeisterė  J. Sederevičiūtė ir S. Krečkauskienė.

Fleitininkės Gabrielė Mėlinytė ir Emilija Vileikytė (mokyt. A. Nikžentaitienė) 2010 m., 2012 m., 2014 m. taip pat puikiai pasirodė respublikiniame J. Pakalnio konkurse ir laimėjo zoninio turo  laureato vardą bei prizines vietas respublikiniame ture (koncertmeisterės S. Krečkauskienė ir E. Kumpikevičienė).

Meno mokyklos pučiamųjų orkestras (mokyt. A. Rukas) zoninio ir respublikinio Orkestrų varžytuvių turų dalyvis (2005 m.). Pučiamųjų instrumentų orkestras kartu su šokėjomis (vadovė A. Jukilaitienė), sėkmingai praėję atranką, tapo Moksleivių dainų šventės 2005 m. dalyviu,  Respublikinės dainų šventės  ,,Būties ratu“ 2007 m. dalyviu, ,,Lietuvos tūkstantmečio“ dainų šventės  2009 m. dalyviu, ,,Mūsų vardas Lietuva“ 2012 m. dalyviu, ,,Čia mano namai“ 2014 m. dalyviu.

2008 metais pučiamųjų instrumentų skyriaus moksleiviai itin aktyviai dalyvavo konkursuose ir festivaliuose. Pedagogų ruošti mokiniai – fleitininkės, saksofonininkai, trimitininkai, klarnetininkai – dalyvavo Tarptautiniame jaunųjų atlikėjų festivalyje ,,Grokime kartu“ (Radviliškis, 2008),  Tarptautiniame J. Kačinsko pučiamųjų ansamblių konkurse (Klaipėda, 2008), tarptautiniame pučiamųjų orkestrų festivalyje  ,,Žemaičių dūdos“ (Mažeikiai, 2008).

Trimitininkų, saksofonininkų, fleitininkių ansambliai  aktyviai dalyvauja   tarptautiniame  pučiamųjų instrumentų ansamblių festivalyje  Šiaulių I – oje muzikos mokykloje ,,Šiauliai – 2007“., ,,Šiauliai – 2009“., ,,Šiauliai – 2011“, ,,Šiauliai – 2013“., ,,Šiauliai – 2015“. Jau trečią kartą pučiamųjų instrumentų ansambliai dalyvauja festivalyje – konkurse ,,Pavasario trimitai“, kuris vyksta  Plungės meno mokykloje. Mūsų skyriaus moksleiviai dalyvavo 2011m., 2013m. 2015m. ir užėmė prizines vietas.

Respublikiniame XXIV Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse prizines vietas pelnė  ir pripažintas geriausiu Lietuvos klarnetininku Nojus Globys (2014, 2016 m.). Konkursui ruošė mokytojas  metodininkas Gintautas  Grigalis, koncertmeisterė mokytoja Saulė Krečkauskienė.

VIII tarptautiniame vaikų ir jaunimo konkurse ,,Pavasario trimitai 2015“ , kuris vyko Plungėje, tapo laureatais – laimėjo II vietą: Ugnė Gvazdauskaitė, Domantas Valinčius, Rapolas Jokilaitis, Tautvydas Jokubauskas, (mušamieji, fortepijonas) Ugnius Dabžanskis – mokytojas Vaidas Dabžanskis.

Rapolas Jokilaitis – XXIV Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais zoniniame ture, kuris vyko 2016 m. kovo mėnesį Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje,  pelnė laureato diplomą, o respublikiniame konkurse apdovanotas III laipsnio diplomu – mokytojas Vaidas Dabžanskis, koncertmeisterė Saulė Krečkauskienė.

Nuo 2017 metų rugsėjo mėnesio nedirba klarneto mokytojas Gintautas Grigalis. Klarneto pamokas veda mokytojas Arūnas Krištapavičius.

Atnaujinta 2019-03-25

      nojusrukas

vaidas 1galdikasrapolas-300x225                 

Skip to content