Menu Close

Jubiliejinė mokyklos šventė

Nuo Raseinių meno mokyklos įkūrimo praėjo jau 60 metų. Prabėgusios akimirkos – tai mūsų laiko atspindys – tarsi esančio dabar, tačiau jau tampančio praeitimi veiklos, kuri perduodama iš kartos į kartą.

Gegužės 31 diena buvo itin šventiška, pakili ir jaudinanti, kupina jaunystės klegesio, šurmulio ir muzikos. Jubiliejinę 60 metų šventę pradėjome Žemaičio aikštėje, šokėjų ir pučiamųjų orkestro pasirodymu, mokyklos direktorės Albinos Damašauskienės sveikinimu su švente, mokyklos tarybos pirmininkės Daivos Lipčienės kalba, vaikų skanduote ir spalvotų balionų paleistų į dangų skrydžiu. Smagiai ir pakiliai nusiteikę su šventinėmis vėliavėlėmis iš aikštės žygiavome į Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, kurioje turėjo prasidėti jubiliejinis koncertas „Mokykla – tarsi paukštis“ (režisierė Ilma Garšvienė).

 „Mūsų mokykla yra sukurta mūsų vaikams. Jie yra pagrindinis mokyklos gyvenimo variklis, mūsų džiaugsmas, meilė ir rūpestis. Mokyklos bendruomenė yra laiminga, kai laimingi ir gerai jaučiasi mokykloje vaikai. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mokykloje niekada netrūko mokinių, kuriuos moko stipri mokytojų komanda, vyksta aktyvi kultūrinė meninė veikla. Mokykla nuolat auga ir stiprėja, mokiniai savo pasiekimais garsina Raseinių kraštą šalies ir tarptautinio kultūrinio gyvenimo erdvėse. Meno mokykla – tarsi plačius sparnus išskleidęs skrendantis paukštis, o mes visi – tarsi to paukščio lizdo vaikai. Tas paukščio lizdas stebuklingas, jame gimsta muzikos, teatro, šokio, dailės kūriniai. Meno mokyklą visus tuos 60 metų kūrė mokyklos vadovai, mokytojai, mokinių tėveliai, visa mokyklos bendruomenė, rūpestingai globojo steigėja Raseinių savivaldybė, visuomenės veikėjai. Per 60 metų mokykla įgijo daug įvairių patirčių, įveikė iškilusius sunkumus, džiaugėsi mokinių ir mokytojų laimėjimais, svariais darbais. Sveikinu visus su prasmingu 60 metų kūrybinės veiklos jubiliejumi. Gražios šventės visiems“, – kalbėjo mokyklos direktorė Albina Damašauskienė ir perskaitė Vytauto Mačernio eilėraštį „Paukščiai“.

Į mokyklos jubiliejinę šventę atvyko Seimo narė Vida Ačienė ir jos padėjėja, Savivaldybės tarybos narė Jūratė Garliauskienė, administracijos direktorius Edmundas Jonyla, Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus specialistai Danutė Vizbarienė, Jonas Tamošaitis, Švietimo pagalbos tarnybos direktorė Reda Kunickienė, Kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė, pavaduotojas Justas Dargevičius, Krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos direktorė Irena Jankevičienė, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos direktorė Danutė Janukienė ir kiti garbūs žmonės.

Gausiai susirinkusius šventės dalyvius muzikiniais kūriniais, atliekamais įvairiais muzikos instrumentais, dainomis pasveikino mokyklos mokiniai ir mokytojai, buvę mokyklos mokiniai: Ieva Goleckytė-Jarašė – Kauno muzikinio teatro solistė, Aretas Baranauskas, Tomas Matkus ir Linas Klebauskas – Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro “Trimitas” atlikėjai, projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja Kotryna Juodzevičiūtė. Netrūko šventėje ir malonių staigmenų – teatralai („Svajoklis“) paruošė įspūdingą regalijų įnešimo ir įteikimo ceremoniją. Daug gerų emocijų suteikė mokytojų atlikta daina ir sveikinimas mokyklos direktorei Albinai Damašauskienei, mokyklos bendruomenei. Gera nuotaika ir šypsenos puošė susirinkusiųjų veidus.

Savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla įteikė padėkas už ilgalaikį, sąžiningą ir atsakingą darbą mokytojoms Birutei Galdikienei, Eugenijai Kumpikevičienei, Stanislavai Vežbavičienei, Vijoletai Volungienei, Zitai Žemaitienei.

Šventės dalyviai nuoširdžiai pasveikino mokyklos bendruomenę su prasmingu 60 metų kūrybinės veiklos jubiliejumi ir palinkėjo brandinti kitas sukaktis ir jubiliejus, paruošti kuo daugiau gabių mokinių. Šiltų žodžių negailėjo ir tėvelių vardu sveikinęs Darius Bagdonas bei mokinių vardu – Austėja Kuzmarskytė. Jubiliejinė šventė baigėsi. Atmintyje liko gražios ir prasmingos akimirkos.

Renginio organizatoriai labai dėkoja Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios dekanui Vytautui Paukščiui už bendradarbiavimą, suteiktą galimybę jubiliejinį koncertą rengti bažnyčioje. Taip pat padėkos žodžių nusipelnė jubiliejinio koncerto vedėjai Saulė Rukaitė ir Edgaras Juška, šventės rėmėjai UAB „Dero“ ir UAB „Raseinių statyba“, partneris Raseinių rajono kultūros centras, informaciniai rėmėjai ir visa mokyklos bendruomenė.

Dalia Margevičienė

Nuotraukos Andriejaus Radčenko

https://www.facebook.com/896073157098088/posts/2336814833023906/?sfnsn=xmmo

   

Skip to content