Menu Close

Respublikinis festivalis „Draugų vasara – 2021“ Ariogalos skyriuje

2021 metų lapkričio 12 dieną Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus koncertų salėje vyko IV respublikinis meno ir muzikos mokyklų jaunųjų atlikėjų festivalis „Draugų vasara – 2021“. Renginį organizavo Raseinių meno mokyklos direktorės pavaduotojas ugdymui Benediktas Siliūnas (festivalio koordinatorius), vyresniosios mokytojos Džiuljeta Banienė (festivalio meno vadovė), Danguolė Gudžiuvienė ir Danguolė Raškevičienė (festivalio organizatorės) ir dailės mokytoja Gina Kozikienė (atsakinga už dizainą ir scenografiją). Organizatoriai džiaugėsi, kad į renginį atvyko didelis būrys talentingų jaunųjų atlikėjų (52 dalyviai): pianistai, akordeonistai, pūtikai, smuikininkės, vokalistė. Mokinius festivaliui parengė dvidešimt trys mokytojai: Daiva Varževičienė (Šakių rajono meno mokyklos Kudirkos Naumiesčio filialas), Rūta Venslovienė, Skirma Andreliūnienė (Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokykla), Saulė Krečkauskienė, Laisvida Juodytė, Gintarė Gudaitienė, Jūratė Daugėlienė, Jolanta Turčinskienė, Daiva Lipčienė, Valdemara Dauknaitė, Arūnas Krištapavičius, Vaidas Dabžanskis, Alfonsas Rukas, Stanislava Vežbavičienė (Raseinių meno mokykla), Svajonė Stulgaitienė, Violeta Traškevičienė (Garliavos meno mokykla), Rita Rimkienė (Prienų meno mokyklos Veiverių Antano Kučingio filialas), Jūratė Žemaitytė, Zinaida SivakovaJolanta Snudaitienė (Kauno 1-oji muzikos mokykla), Kristina Saigūnė, Danguolė Gudžiuvienė, Arūnas Krištapavičius, Džiuljeta Banienė (Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyrius).

Dviejų dalių festivalio programoje skambėjo lietuvių ir užsienio kompozitorių (A. Žilinskio, B. Dvariono, A. Kučinsko, E. Davis, N. Toropovos, N. Potolovskio, A. Byzov, D. Skarlatti, E. Elgar,  L. Albeniz, G. Faure,  A. Skriabinas, G. Ruiz, V. Mizzy, D. Kabalevskio, R. Šumano, D. Cullen, T. Leiburo, F. Diuval, D. Purple, E. Nakada, G. Kalino, V. Chodoš, W. Gillock, P. de Rose, R. Percival ir kt.) muzika. Jaunieji atlikėjai džiugino klausytojus  puikiu muzikavimu, išraiškingu interpretavimu. Koncertavo dvidešimt vienas pianistai solistai, trys akordeonistai solistai, vienas fortepijoninis, trys kameriniai, instrumentiniai ( akordeonistų, pučiamųjų) ansambliai. Festivalio dalyviai kartojo pamėgtus kūrinius,  pademonstravo savo grojimo gebėjimus. Renginys įgavo naują atspalvį, tapo spalvingesnis, įdomesnis. Svarbu yra tai, kad festivalis vyko gyvai. Buvo įvykdyti visi saugumo reikalavimai – dėvimos kaukės, reguliuojami atlikėjų eiliškumo pasirodymai, pagal salės plotą ribojamas žiūrovų skaičius. Daug džiaugsmo suteikė dalyviams galimybė koncertuoti gyvai. Buvome pasiilgę gyvo atlikimo.

Renginį vedė Raseinių meno mokyklos direktorės pavaduotojas ugdymui Ariogalos skyriui Benediktas Siliūnas ir vyresnioji mokytoja Danguolė Gudžiuvienė (smuiko klasė). Jie nuoširdžiai pasveikino atvykusius svečius, klausytojus, mokinių tėvelius, padėkojo festivalio rėmėjams: Raseinių meno mokyklai ir  direktorei Ramintai  Sakavičienei, Ariogalos miesto seniūnui Sauliui Buividui, verslininkams Jūratei ir Kęstučiui Krištopaičiams, individualios įmonės „Rūta“ savininkei Nijolei Vitkauskienei.

Festivalio antros dalies koncertinę programą užbaigė instrumentinis pučiamųjų ansamblis (Raseinių meno mokyklos mokytojas V. Dabžanskis), lydimas gausių žiūrovų aplodismentų.  Visi respublikinio renginio atlikėjai  buvo apdovanoti Raseinių meno mokyklos padėkos raštais, o juos paruošę mokytojai – padėkos raštais ir suvenyrais. Svečiai, mokytojai ir jaunieji atlikėjai, buvo dėkingi organizatoriams už nuostabias akimirkas renginio metu, o mokytojai dalinosi gerąja savo darbo patirtimi.

Džiuljeta Banienė,  Ariogalos skyriaus vyresnioji mokytoja

Skip to content