Menu Close

RUDENS TAURĖ – 2020

Savaitgalio dvi dienas Garliavos sporto ir kultūros centre vyko tarptautinės sportinių šokių varžybos  „RUDENS TAURĖ – 2020”, skaičiuojančios 26 metus,  šiemet vyko ne tradiciškai. COVID – 19 pandemija ir dėl to įvesti apribojimai sudarė papildomų sunkumų sportinių šokių klubo „Žiburys“ organizatoriams. Sumažėjo sportininkų, atvykstančių  iš užsienio, tačiau mūsų šalies šokėjų, ypač jaunųjų, netrūko.

Pasirūpinta, kad būtų laikomasi visų Nacionalinio visuomeninio sveikatos centro (NVSC), bei Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijų, užtikrinančių maksimalią dalyvių ir žiūrovų apsaugą.

Jaunimo klasikinių šokių grupėje  prizines vietas teisėjai, tarp kurių keturi buvo užsieniečiai, skyrė: I vietą – Justui Gedgaudui ir Viktorijai Petrenko „Sūkurys“, II vietą – Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus moksleiviams – Domantui Mūrui ir Ievai Matulevičiūtei, III vietą –  Domantui Balevičiui ir Gertrūdai Dubauskaitei (Kauno klubas „Duetas“). Lotynų Amerikos šokius geriausiai atliko Lietuvos jaunimo čempionai vilniečiai  Augustinas Trinkus ir Neda Elena Šalugaitė, atstovaujantys „MJ Sportinių šokių akademijai”, antrąją vietą pelnė Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko („Sūkurys“), III vietą – jungtinė estų latvių pora Nikita Kilievoi ir Viktoria Bumane, ketvirti – Domantas ir Ieva. Viso šioje grupėje varžėsi 16 duetų.

Šių metų varžybų naujovė, Lietuvos varžybose dar neįprasta, – suaugusiųjų kylančių žvaigždžių grupė. Klasikinių šokių programą geriausiai atliko Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė  „Sūkurys“.

Lotynų Amerikos šokių programoje nenugalimi buvo Augustinas Trinkus ir Neda Elena Šalugaitė. II vietą iškovojo Domantas Mūras ir Ieva Matulevičiūtė.

Kitų varžybose dalyvavusių meno mokyklos moksleivių pasiekimai kiek kuklesni, bet įgyta patirtis tokio rango varžybose neįkainojama.                                                                  

Liudmila Bankauskienė , Ariogalos skyriaus šokių mokytoja, trenerė                                                              

Skip to content