Menu Close

Siūlai, siūlai susivykit, siūlo galo nepalikit!

Ožys, arklys, meška ar briedis, gervė, velnias ar ragana? Apie Užgavėnių šventes ir naujas apeigų tradicijas, tvarumą, kūrybiškumą, kaukių interpretacijas kalba Raseinių meno mokyklos jaunieji dailininkai. Pasak mokinių, taip tik atrodo, kad rezultatas ateina savaime, o realybėje kuriant kaukes daug klausimų kyla dėl spalvinių ir idėjinių dalykų, formų ir tipažų paskirties.
Kviečiame ir Jus įsitraukti į kaukių gamybos procesą, pabūti persirengėliais ir savaip pasveikinti pavasarį. ,,Persirengėliai, atvykę į namus prikrečia daugybę aibių, bet niekas nepyksta, o kaip tik jų laukia, ruošia vaišes, kepa blynus, vaišina, išeinant ir į kelionę vaišių įdeda, nes tas „svečias į namus – Dievas į namus”.
Kaukių gamybos receptas labai paprastas, kad gyventume teisingai, reikia per Užgavėnes atsikratyti visų blogybių.
Virtualų kaukės gamybos procesą užfiksavo dailės mokytoja metodininkė Gintarė Norkienė.
 
Skip to content