Menu Close

„Skambanti draugystė“ Dusetų mieste

Užsimezgusi draugystė tarp Ariogalos ir Dusetų miestų bendruomenių tęsė pradėtą pažintį. Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus moksleivių grupė kartu su mokytojais nuoširdžiai džiaugėsi  Dusetų miestelio seniūnijos seniūno Sauliaus Kėblio bei meno mokyklos direktorės Dalios Deinienės kvietimu koncertuoti Dusetų miestelio  Kultūros centre.

Muzikinio koncertinio projekto sumanytojas ir kelionės organizatorius buvo Raseinių meno mokyklos direktorės pavaduotojas ugdymui Benediktas Siliūnas.

Dviejų dienų kelionė į Zarasų rajono Dusetų miestelį buvo numatyta nuo gegužės 17 dienos iki gegužės 18 dienos. Į koncertinę išvyką vyko Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus mokytojai: Danutė Nedzinskienė (kelionės vadovė), Džiuljeta Banienė, Danguolė Gudžiuvienė ir Alina Skirmantaitė-Ivoškienė. Meno mokyklą  reprezentavo vienuoliką jaunųjų atlikėjų: pianistės Gabija Laurinavičiūtė (7 kl.), Klaudija Juodytė (6 kl.), smuikininkės sesutės Saulenė (5 kl.) ir Viltė Piragytės (5 kl.), Ada Stanionytė (6 kl.), Austėja Kacucevičiūtė (6 kl.), jaunieji akordeonininkai Monika ir Ieva Zakaitės (savanoriška veikla), Gabija Kaupaitytė (6 kl.), Malvina Jankauskaitė (7 kl.), jaunasis saksofonininkas Dominykas Abukevičius (5 kl.).

Koncertinė kelionė vyko pagal numatytą programą. Pirmoji diena buvo svarbi visiems kelionės dalyviams: pasirengimas koncertui ir susitikimas su Dusetų meno mokyklos bei miesto Kazimiero Būgos gimnazijos moksleiviais. Kultūros centro erdvioje salėje įvyko Raseinių (Ariogalos skyriaus) ir Dusetų meno mokyklų mokinių bei mokytojų koncertas „Skambanti draugystė“. Renginį vedė Dusetų meno mokyklos moksleivės. Koncerto programoje skambėjo kompozitoriaus L. Vilkončiaus dainos (kurias atliko šios mokyklos jaunių choras vadovaujamas mokytojos Dalia Deinienės), puikios eilės, fortepijonu solo skambino jaunosios pianistės (mokyt. Regina Gadliauskienė, Gražina Baranauskienė, Džiuljeta Banienė, Alina Skirmantaitė-Ivoškienė), kamerinis ansamblis (mokyt. Arūnas Krištapavičius, Alina Skirmantaitė-Ivoškienė), smuikininkių ir akordeonininkų instrumentiniai ansambliai (mokyt. Danguolė Gudžiuvienė, Danutė Nedzinskienė), trys soliniai kūriniai akordeonui (mokyt. Juozas Švedas).

Po renginio mokyklų pedagogai šiltai tarpusavyje nuoširdžiai bendravo, dalijosi metodine patirtimi. Jauniesiems ariogaliečiams buvo smagu dar kartą pamatyti Dusetų meno mokyklos muziejų, keramikos dirbtuves ir gaminius. Erdvioje mokyklos koncertų salėje jaunosios pianistės Gabija ir Klaudija skambino pamėgtas pjeses gražiuoju rojaliu, kurias nuoširdžiai skyrė savo draugams.

Dusetų miestelio seniūnijos seniūno Sauliaus Kėblio, Dalios Deinienės rūpesčiu ariogaliečiai buvo palydėti į Antazavės dvaro vaikų globos namus, kur galėjo puikiai įsikurti nakvynei. Nors ir vakaras nedžiugino saulėta šiluma, kelionės dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Antazavės dvaro aplinka: pasivaikščioti po žydinčio  parko alėjas, nusileisti takeliu prie Zalvės ežero,  pasigrožėti istoriniu, kultūriniu objektu – Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčios architektūra.

Kitą viešnagės dieną  lankėmės Sartų (Kriaunų) 35 metrų apžvalgos bokšte. Dairėmės į ežero platybes, grožėjomės gamtovaizdžiu. Vėliau vykome  į Anykščių miestą. Buvome sužavėti  garsiuoju Puntuko paminklu, vaikščiojome 200 metrų medžių lajų taku, klegėdami važinėjomės rogutėmis. Pakeliui užsukome į Kavarską, garsėjantį savo kulinariniu paveldu – koldūnais ir Taujėnų dvarą.

Džiuljeta Banienė, Ariogalos skyriaus vyresnioji mokytoja                               

                                              

Skip to content