Menu Close

Akordeono ir styginių instrumentų metodinė grupė

Akordeono ir styginių instrumentų metodinė grupė

vadovas  Gražvydas Jegnoras.

Akordeono specialybės mokytojai: vyresnioji mokytoja Daiva Lipčienė, edukologijos ir švietimo vadybos magistras Gražvydas Jegnoras ir mokytoja metodininkė Zita Žemaitienė.

2014-2015 m. m. akordeono skyriuje mokėsi 32 mokiniai, kurie yra nuolatiniai tarptautinių, respublikinių jaunųjų akordeonistų konkursų, festivalių, maratonų dalyviai.

2012 m. Kaune X jubiliejiniame tarptautiniame jaunųjų akordeonistų konkurse „Ascoltate“ Rytis Pranckūnas (mokyt. Z. Žemaitienė) laimėjo II vietą. Aurimas Minialga (mokyt. G. Jegnoras) Krekenavoje dalyvavo respublikiniame akordeono muzikos festivalyje ,,Pavasario spalvos“. Akordeonistų orkestras (mokytojas G. Jegnoras) apsigynė II laipsnio meninę kategoriją ir pateko į Respublikinę moksleivių dainų šventę.

2013 m. mokiniai Danielė Razgutė (mokytoja D. Petrauskienė), Raminta Banytė (mokyt. G. Jegnoras), Ignė – Marija Miniauskaitė (mokyt. D. Lipčienė) dalyvavo Kauno krašto akordeonistų maratone. Akordeonų orkestras (vadovas G. Jegnoras) dalyvavo festivalyje „Senieji Vilniaus stogai“ Balio Dvariono muzikos mokykloje.

Tarptautiniame kamerinių ansamblių ir orkestrų festivalyje-konkurse „Ansamblių paradas 2014“ orkestrų grupėje laimėjo III vietą.

Mokinys R. Pranckūnas laimėjo (mokyt. Z. Žemaitienė) II vietą Lietuvos jaunųjų akordeonistų konkurse. Jaunųjų kompozitorių popietėje „Mano garsų pasaulis“ savo kūrybos kūrinius pristatė M. Selvenytė ir D. Maslauskas (mokyt. Z. Žemaitienė).

2014 m. akordeono skyriaus mokiniai aktyviai dalyvavo koncertinėje veikloje.

D. Razgutė ir D. Kvietkutė (mokyt. D. Petrauskienė) koncertavo profesoriaus A. Norkaus jubiliejiniame renginyje VšĮ Raseinių ligoninėje, grojo Šiluvos gimnazijos jubiliejiniame koncerte. Mokytojos metodininkės Z. Žemaitienės mokiniai D. Platonovas, M. Selvenytė, M. Lušaitė, M. Žiūkas koncertavo Šaltinio progimnazijoje, rašytojo P. Baužio knygos pristatymo šventėje Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje.

2015 m. mokinės K. Kareivaitė ir I. Ragaliauskaitė (mokyt. D. Lipčienė) ir R. Banytė (mokyt. G. Jegnoras) koncertavo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, fotografo J. Dunausko kūrybos parodos „Takeliu per Lietuvą“ atidaryme. Mokytojos  Z. Žemaitienės mokinė M. Selvenytė dalyvavo Respublikiniame muzikos (meno) mokyklų instrumentinių ansamblių festivalyje „Mokytojas ir mokinys“ Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Styginiais instrumentais moko groti vyresnioji mokytoja Eligija Dobilaitienė (smuikas), vyresnioji mokytoja Jolanta Turčinskienė (smuikas ir violončelė), mokytojas metodininkas Vytautas Vasiliauskas (gitara), vyresnysis mokytojas Andriejus Radčenko (gitara ir būgnai).

Smuiko ir violončelės klasės mokinių muzikinė veikla labai plati: nuo mokymosi griežti smuiku ir violončele individualių pamokų iki muzikavimo įvairios sudėties ansambliuose, akompanavimo įvairiems solistams, vokaliniams ansambliams.

Mokiniai aktyviai muzikuoja styginių instrumentų ansamblyje (mokyt. J.Turčinskienė) ir smuikininkų ansamblyje (mokyt. E. Dobilaitienė), dalyvauja tarptautiniuose, respublikiniuose ir rajoniniuose konkursuose, festivaliuose, projektinėje veikloje.

Nacionaliniame Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurse Vilniuje 2012 m. saviraiškos ugdymo kategorijos diplomante tapo Austėja Pranckūnaitė (mokyt. E. Dobilaitienė).

X tarptautiniame jaunųjų atlikėjų kamerinės muzikos konkurse-festivalyje „Giovani Virtuosi“ Alytuje 2015 m. laureačių vardus iškovojo Lyja ir Vėja Germanavičiūtės (mokyt. J. Turčinskienė ir L. Juodytė).

III respublikiniame instrumentinių ansamblių konkurse „Karamelė“ Kelmėje, 2015 m. įteiktas II laipsnio diplomas Lyjai ir Vėjai Germanavičiūtėms (mokyt. J. Turčinskienė ir mokyt. L. Juodytė), III laipsnio diplomai Emilijai Maciukevičiūtei, Danielei Aleksaitei, Gabijai Unikytei, Gabijai Karabinaitei, Domantui Pranckūnui (mokyt. J.Turčinskienė ir L. Juodytė, dr. J. Daugėlienė).

Kai kurie mokiniai, baigę meno mokyklą, pasirinko muzikos studijas ir dabar dirba pedagoginį darbą tai Renata Grigalytė-Surkienė (Kauno Suzuki muzikos studija, smuiko mokytoja), Ingrida Keršytė-Grigaitienė (Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla, smuiko mokytoja), kiti buvę mokinai muzikuoja įvairiuose kolektyvuose.

Mokytojai ir mokiniai bendradarbiauja su kitų instrumentų  skyrių mokiniais ir mokytojais, ypač aktyviai su solinio ir chorinio dainavimo skyriumi. Jie akompanuoja „Dainų dainelės“ konkurso dalyviams, koncertuoja tradiciniuose kalėdiniuose koncertuose, dalyvauja bendruose projektuose. Mokytojai užsiima ne tik pedagogine veikla, bet taip pat aktyviai koncertuoja, kuria bei aranžuoja, organizuoja koncertus, renginius, rašo scenarijus.

Atnaujinta 2019 03 27

styginiai 2  styginiai 3styginiai 4

 

   

Skip to content