Menu Close

Susitikimas su profesoriumi Roku Zubovu Ariogalos skyriuje

Ariogalos skyriuje lapkričio 26 dienos pavakare įvyko susitikimas su kompozitoriumi, aktoriumi, atlikėju, vienu žymiausių Lietuvos pianistu, kompozitoriaus, menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkiu profesoriumi Roku Zubovu. Susitikimas vyko gyvai, atėjo gausus būrys klausytojų, dalyvavo meno mokyklos pedagogai, moksleiviai. Be abejo, privalėjome laikytis saugumo reikalavimų – dėvėti veido kaukes, išlaikyti saugius atstumus. Tačiau šita kasdienybė nenustelbė puikios susitikimo atmosferos. Profesorius atrodė puikiai ir trumpai padėkojęs už pakvietimą, prisiminė, kad buvo pirmasis profesionalus atlikėjas pianistas, grojęs prieš tris metus nauju tada įsigytu Ariogalos skyriaus fortepijonu.

Tema buvo „Čiurlionis ir bendrystė“. Maestro auditorijai papasakojo apie didžiojo mūsų klasiko vaikystę, kuri prabėgo Druskininkuose. Iš čia gimė simfonija „Miške“. Atliko keletą M. K. Čiurlionio sukurtų ankstyvoje kūrybos vaikystėje kūrinių. Toliau sekė pasakojimas apie mokslus Varšuvoje, ten suburtą bendraminčių klasikų bendruomenę, kurią vienijo meilė fortepijono muzikai. Vėl girdėjome skambant keletą M. K. Čiurlionio parašytų kūrinių. Toliau sužinojome įdomių garsaus savo prosenelio gyvenimo faktų, kurie vėl gi buvo susieti su muzika. Sužinojome, kad M. K. Čiurlionis rašė ne tik klasikinius kūrinius, bet ir aranžavo juos įterpdamas lietuvių liaudies dainų aranžuotės elementų. Malonu buvo klausytis fortepijono garsų, stebėti profesionalų  fortepijono virtuozą gyvai ir bendrauti su juo. Bendravimas buvo sklandus, šiltas, nes matėsi, kad profesorius gerai jaučiasi Ariogalos skyriaus salėje ir jam malonu groti ir bendrauti su publika.

Klausytojai atsidėkojo profesoriui gėlėmis ir mažais suvenyrais. Matėsi kokia šiluma spinduliuoja šis garsus žmogus ir kaip gera būti jo draugijoje. Turime vilties, kad savo įtemptoje darbotvarkėje profesorius ras laisvą pusdienį ir vėl Ariogalos skyriuje skambės jo atliekami M. K. Čiurlionio kūriniai.

 Benediktas Siliūnas, direktorės pavaduotojas ugdymui Ariogalos skyriuje

Skip to content