Menu Close

Šventinio maratono koncertų akimirkos

Vienos iš gražiausių žiemos laikotarpio švenčių laukiamos ir vaikų, ir suaugusių – Kalėdos, Naujų metų sutikimas. Gruodžio mėnesio pradžioje meno mokyklos ugdytiniai su mokytojais  nepastebimai įsisuka į šio šventinio maratono sūkurį. Visų jaunųjų atlikėjų laukia kruopštus, didelės kantrybės ir ištvermės reikalaujantis darbas, kurio rezultatas – galimybė koncertų metu pademonstruoti skambančių kūrinių žavesį, atskleidžiant savo kaip atlikėjo muzikalumą, originalumą bei artistiškumą.

Ne taip seniai Raseinių meno mokykloje nuvilnijo jaunųjų muzikos atlikėjų kalėdiniai koncertai – tarsi jūros banga, pradžiuginusi savo artimuosius bei muzikos klausytojus puikiais pasirodymais. Įkvėpti šio maratono sūkurio šią savaitę, nuo gruodžio septynioliktos iki devynioliktos dienos, Ariogalos skyriuje vyko nemažai puikių koncertų. Juos galėjo stebėti, klausytis meno mokyklos mokinių tėveliai, artimieji, meno gerbėjai, besidomintys muzika bei šokiais.

2019 metų gruodžio 17 dieną Raseinių meno mokyklos koncertų salėje vyko mokytojų Džiuljetos Banienės (fortepijono klasė) ir Arūno Krištapavičiaus (pučiamųjų klasė) mokinių koncertas „Belaukiant stebuklų“. Tai buvo vienas iš pirmųjų šventinių renginių, įsukęs mokyklą į kalėdinių koncertų maratoną. Koncerto pradžioje klausytojus pasveikino merginų vokalinis ansamblis su daina „Tarp žemės ir dangaus“ (kolektyvą parengė mokytoja Danguolė Raškevičienė). Renginį vedė šaunios koncerto vedėjos Aira Klangauskaitė ir Evelina Dubauskaitė. Jos, betarpiškai bendraudamos tarpusavyje ir su publika, laisvai improvizuodamos, pokštaudamos, sukūrė linksmą bei džiugią nuotaiką. Šio koncerto metu buvo įžiebta mokyklinė eglutė. Prieš jos įžiebimą visus klausytojus maloniai pralinksmino sutartinis skaičiavimas iki trijų, atvirkštine tvarka – svarbus eglutės įžiebimo ceremonijos akcentas.

Koncerto programoje skambėjo gražiausios lietuvių ir užsienio kompozitorių melodijos. Jas skambino jaunieji atlikėjai – pianistai ir saksofonininkai. Patiems mažiausiems atlikėjams, fortepijono klasės pirmokams Ugnei, Dinarijai, Martai, Tautvilui, Saulitai, scena tapo tikru išbandymu, nes tai buvo pirmasis sėkmingas jų muzikavimas. Koncerto pabaiga, tarsi mažytis stebuklas buvo mokyklos absolvento Domo Ročkos pasirodymas, kuris atliko kelias savo kūrybos dainas. Pralinksmino ir po eglute atrasta netikėta staigmena šio koncerto dalyviams – tai mažų nykštukų saldi dovanėlė. Šis vakaras visiems atvykusiems suteikė gerą, nepamirštamą įspūdį.

Džiuljeta Banienė, Ariogalos skyriaus mokytoja

Skip to content