Menu Close

Tarptautinis festivalis Šiauliuose

Šių metų balandžio 20 dieną Šiaulių Dainų muzikos mokykloje vyko tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis  „Programinė muzika fortepijonui“, kurį organizavo Šiaulių Dainų muzikos mokykla ir Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras.

Festivalyje dalyvavo aštuoniasdešimt penki jaunieji pianistai. Festivalyje skambėjo lietuvių ir užsienio kompozitorių pjesės.

Pirmieji festivalio koncertą pradėjo pirmų-trečių klasių jaunieji pianistai. Vėliau pasirodymus tęsė  vyresniųjų klasių mokiniai. Jų tarpe programinių pjesių interpretacijas demonstravo Raseinių meno mokyklos ketvirtos klasės mokinės Ema Songailaitė ir Gabija Miežinytė, kurias festivaliui ruošė vyresnioji mokytoja Gintarė Gudaitienė. Jos festivalyje atliko du kūrinius: V. Kuprevičiaus „Pavasarinį eskizą“ ir Bill Readdy pjesę „Ramus katės išdykavimas“.

Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialas į renginį atvežė du fortepijoninius ansamblius. Juos atliko jaunosios pianistės Evelina  Dubauskaitė (2 klasė), Ema Andriuškaitė (5 klasė), Klaudija Petrauskaitė (4 klasė) ir Gabija Laurinavičiūtė (5 klasė). Mokines ruošė vyresnioji mokytoja Džiuljeta Banienė. Žaismingu atlikimu iš kitų ansamblių tarpo išsiskyrė Evelinos ir Emos duetas, pademonstravęs Bill Readdy pjesę „Trys aklos pelytės“. Klaudijos ir Gabijos duetas išraiškingai atliko temperamentingą Dennio Alexanderio „Fantastinę tarantelą“.

Po pasirodymo kiekvienas atlikėjas buvo apdovanotas ne tik padėkos raštu, bet ir puikiu suvenyriniu prizu, kurio taip nesinorėjo paleisti iš rankų. Padėkos raštais buvo apdovanoti ir tarptautinio festivalio dalyvius ruošę mokytojai.

ema 1   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   10

Skip to content