Menu Close

Tarptautinis projektas Latvijoje vėl džiugino jaunuosius atlikėjus

Puikus jausmas aplanko, kai vėl susitinkame tuos pačius gerus draugus. Todėl ir keliaujame vieni pas kitus – bendraujame, dalinamės gerąja patirtimi, muzikuojame. Tikrai smagu dar kartą pabūti dviejų kultūrų, dviejų šalių – Lietuvos ir Latvijos – meno mokyklų pedagogų bei moksleivių bendrame susitikime.

„Muzika neturi sienų, yra tik atstumai“, – taip kartą pasakė tarptautinio muzikinio projekto „Musical Rainbow“ sumanytojas, delegacijos vadovas Benediktas Siliūnas, Raseinių meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui ir džiaugėsi noru vėl pratęsti projekto įgyvendinimą.

Dviejų dienų vizitas į Latvijos Respublikos sostinę Rygą buvo numatytas 2019 metų gruodžio dvyliktą ir tryliktą dienomis. Į koncertinę išvyką vyko meno mokyklos mokytojai: projekto koordinatorius B. Siliūnas ir mokytojai Alina Skirmantaitė-Ivoškienė, Arūnas Krištapavičius, Džiuljeta Banienė ir Lijana Raginskienė (dailės klasė). Raseinių meno mokyklą koncerte reprezentavo jaunieji atlikėjai (pūtikai, smuikininkai, pianistai): Adomas Krištapavičius, Dominykas Guntarskis, Danielius Bautronis, Nojus Gedrimas (mokytojas Vaidas Dabžanskis, Raseinių meno mokykla), Astijus Stašinskis, Dominykas Abakanavičius (mokytojas Arūnas Krištapavičius, Ariogalos skyrius), Ada Stanionytė, Saulenė Piragytė (mokytoja Danguolė Gudžiuvienė, Ariogalos skyrius), Skaistė Klizaitė (mokytoja Alina Skirmantaitė-Ivoškienė, Ariogalos skyrius), Nedas Jusis, Aira Klangauskaitė, Evelina Dubauskaitė (mokytoja Dž. Banienė, Ariogalos skyrius).

Vykdant bendrą muzikinį projektą, svečiuojantis Latvijoje, buvo gera jausti didžiulį organizatorių dėmesį bei rūpestį. Rygos mieste delegacija iš Lietuvos apgyvendinta viename iš Rygos viešbučių „Elephant“. Šio projekto edukacinė dalis skirta pažinčiai su muzikos istorija.

Pirmoji diena buvo svarbi visiems kelionės dalyviams: delegacijos lankymasis Rygos verslo įmonėje „Galerija Retro Piano“, kuri savo šalyje garsėja muzikavimo tradicijų puoselėjimu, koncertine veikla, muzikiniais instrumentais, susitikimai su Rygos „Galerijos Retro Piano“ direktore Natalja Nosenko (šio projekto pagrindine rėmėja), garsiu šių instrumentų meistru restauratoriumi Anatolijumi Zaburdajevu ir koncertas „Muzikinė vaivorykštė (Musical Rainbow 2019 – II“) Rygos miesto bendruomenei.

Diena prabėgo labai greitai visiems intensyviai darbuojantis pagal numatytą projekto dienotvarkę: repeticijos galerijos „Retro Piano“ koncertinėje salėje (čia jaunieji atlikėjai turėjo galimybę susipažinti su instrumentais rojaliais, pianinais, turinčiais savo istorinę reikšmę), lankantis baldų bei instrumentų dirbtuvėse, kuriose naujam gyvenimui atgimsta ne tik senoviniai baldai, bet ir muzikos instrumentai.

Vakarui atėjus, į galeriją rinkosi Rygos miesto bendruomenė, muzikos gerbėjai, latvių Juglas muzikos mokyklos moksleiviai, jų tėveliai, pedagogai. Koncertinę programą vedė šio projekto koordinatorius B. Siliūnas ir Rygos miesto kompanijos „Galerija Retro Piano“ vadovė Natalja Nosenko. Džiaugėmės tuo, kad atidarėme Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus dailės grupės moksleivių darbų parodą Rygoje, Liepajas iela 3, galerijos „Retro Piano“ patalpose, kur ji bus eksponuojama dar tris mėnesius. Darbus tarptautinei parodai atrinko dailės mokytoja Lijana Raginskienė, piešė Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus moksleiviai.

Koncerto programoje meistriškumą demonstravo ir jaunieji pianistai iš Rygos Juglas muzikos mokyklos: Bagojana Satī,, Baribins Georgijs, Sarajevs Ilja, Bagojans Alberts (Gabriela Čerȵavska), Damȋrs Osipovs, Alieva Kamila, Bolēvica Patrīcija (Larisa Zakke), Heimanis Ļevs (A. Markina). Muzikos žanrai ir nuotaikos keitėsi vienas po kito. Koncerte skambėjo devyni soliniai kūriniai fortepijonui, vienas fortepijoninis duetas, penki kameriniai, du varinių instrumentų ansambliai.

Ypač visus sužavėjo koncerto pabaigoje svečio pasirodymas. Populiariausių kūrinių melodijas pasaulinę šlovę turinčiu fortepijonu Steinway & Sons atliko pianistas virtuozas Vladimir Diordijev. Tai žmogus legenda Latvijoje, turintis daugiametę darbo patirtį Rygos operos ir baleto teatre kaip koncertmeisteris, galintis atlikti daugybę pasauliui žinomų populiarių estrados bei klasikos kūrinių. Atsidėkodami už atvykimą ir virtuozišką kūrinių atlikimą mes įteikėme maestro Vladimir‘ui kalėdinių dovanų iš Raseinių miesto. Koncerto programą vainikavo finalinis projekto akordas – apdovanojimas diplomais ir pasikeitimas atminimo dovanomis, kuriuos iškilmingai įteikė projekto organizatoriai kompanijos „Galerija Retro Piano“ šeimininkė N. Nosenko (Latvija) ir B. Siliūnas (Lietuva).

Po koncerto moksleiviai, draugiškai šnekučiuodamiesi, dalinosi renginio įspūdžiais, pedagogai, dalykiškai bendraudami, – gerąja darbo patirtimi. Atminčiai visi įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Antrąją dieną po Rygos senamiestį organizuota ekskursija, kurią vedė gidė Marija. Ekskursijos dalyviams nuotaiką kėlė kalėdinėmis puošmenomis bei spindinčiomis girliandomis pasidabinusios senamiesčio gatvės, įstabūs architektūriniai pastatai, kalėdinės mugės centre papuošta eglė, visur viliojantis kalėdinių meduolių ir blynų kvapas.  

Už galimybę nuvykti į svečią šalį, dalyvauti muzikiniame projekte nuoširdžiai dėkojame rėmėjams – Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotojui Kęstučiui Užemeckui, UAB „Danspin“ ir bendrovės direktoriui Rosvaldui Kunickui, UAB „SSF“ ir verslininkams Loretai bei Andriui Čilvinams, UAB „Sandja” ir vadovams Kęstučiui ir Jūratei Krištopaičiams, UAB „Bucci“ ir direktoriui A. Buchincevui,  UAB „Rimdalė“ ir direktoriui R. Čeičiui, MB „Vaumitra“ ir vadovui A. Bulzgiui, Raseinių meno mokyklai, Raseinių rajono savivaldybės tarybos nariui Jonui Vazgiui, verslininkui V. Juškevičiui ir kitiems verslininkams rėmėjams bei partneriams Rygoje – galerijai „Retro Piano“ už suteiktą pagalbą nuomojant salę ir įvykdant šį muzikinį projektą „Muzikinė vaivorykštė – II“ (Musical Rainbow – II). Organizatorių vardu už nuoširdžią pagalbą dėkojame ir Rygos Juglas muzikos mokyklos direktorei Sandra‘i Grȋnberga‘i, fortepijono metodinės grupės vadovei Gabriela‘i Čerȵavska‘i.

Pilni įspūdžių grįžome į gimtąjį kraštą. Tikime, kad užsimezgusi draugystė tarp Raseinių, Ariogalos ir Rygos miestų meno bei muzikos mokyklų, įgavusi gražią pradžią, tęs tradiciją dar ne vienerius metus.

Džiuljeta Banienė,  Ariogalos skyriaus mokytoja

 

Skip to content