Menu Close

Teatro „Svajoklis“ edukacinis renginys „Gyvosios dekoracijos ir gyvieji kostiumai“

Lapkričio 22-25 dienomis teatro studijoje vaikams duris plačiai atvėrė gausi „Svajoklio“ teatro kostiumų spinta. Teatras unikali meno rūšis, apjungianti visus menus į vieną visumą. Šį kartą pasirinkome išorinį vaidmens pavaizdavimą, panaudojant teatrinius kostiumus ir dekoracijas.Vaikų rankose atgijo  princesių, karalių, burtininkų, laumių ir daugybė kitų vaikų vaizduotėje sukurtų personažų kostiumai.

Kiekvienam teatro mokiniui mokytojos A. Damašauskienė ir R. Godelytė-Irkmonienė paskyrė užduotį – sukurti personažą, pritaikyti  jam kostiumą, pasirinkti dekoracijas, sceninį atributą ir sukurti vaidybines improvizacijas, individualius etiudus. Šio renginio tikslas – skatinti vaikų kūrybiškumą, savarankiškumą, gebėjimą pritaikyti vaidinimui teatro raiškos priemones, ugdyti supratimą, kad teatro menas yra kolektyvinė veikla ir kiekvienas teatro narys yra atsakingas už bendrą kūrybos rezultatą. Renginio metu vaikai mokėsi tvarkingai sudėlioti pagal temas teatro kostiumus, rekvizitą, dekoracijas. Tokie, atrodo elementarūs, paprasti dalykai pareikalavo nemažai pastangų, savarankiškų sprendimų. Tikėtina, kad šie įgūdžiai jiems pravers ir tvarkant savo kasdieninę aplinką namuose. Renginio metu vaikai patyrė daug gerų emocijų, praturtino žinių bagažą apie teatro meną, išmoko susitelkti bendram rezultato siekimui.

Albina Damašauskienė, mokytoja ekspertė

Skip to content